Рибний світ Чорного моря опинився під новою загрозою

Рибний світ Чорного моря опинився під новою загрозою
Катерина Бєлоусова

Чужорідний вид добре адаптувався до умов Чорного моря

У Чорному морі рибалки почали все частіше виловлювати інвазивного темного, або ж корейського, окуня.

Риба інтенсивно розмножується та розповсюджується, що може нести загрозу для місцевих видів, повідомляє Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу у Facebook.

Зазначається, що вперше темного окуня зафіксували біля берегів Криму у 2013 році. Батьківщиною цього виду риб є далекосхідні моря. Цей окунь відноситься до крупних хижих видів риб, харчується переважно дрібною рибою та ракоподібними. Вага окуня сягає 4 кг, а довжина – понад 60 см.

“З огляду на те, що почастішали випадки потрапляння цього хижака до знарядь лову рибалок багатьох причорноморських країн, він добре адаптувався у Чорному морі”, – пояснили у пресслужбі.

Як відомо, в природі кожен вид має свою екологічну нішу та ідеально пристосований до умов рідної екосистеми, де живе в гармонії з іншими. Однак все змінюється коли в екосистему потрапляють інвазивні види. Вони не мають природних ворогів, а місцеві тварини часто не можуть ані полювати на них, ані від них захиститися. Особливо активно такі види поширюються у пошкоджених екосистемах.

Нагадаємо, у серпні в Одеській затоці у масовій кількості виявили червонокнижних мармурових крабів, що сталося вперше за останні 20 років. 

Раніше ЕкоПолітика аналізувала, яку небезпеку несуть інвазивні види.

Читайте також
Топ-5 стратегічних документів, над якими зараз працює Мінекономіки
Топ-5 стратегічних документів, над якими зараз працює Мінекономіки

Головне, щоб вони не залишилися тільки амбітними намірами на папері, як це у нас часто буває

Мор риби зафіксували у Житомирі. Екоінспектори шукають причину
Мор риби зафіксували у Житомирі. Екоінспектори шукають причину

При цьому показники кисню у воді – у межах норми

Рибний ринок ціною питної води. Що не так із законопроєктом №12384
Рибний ринок ціною питної води. Що не так із законопроєктом №12384

Інвестори отримають низку привілеїв, які суперечать законодавству та Конституції України

Чотири роки екоциду: росія завдала українській природі збитки на майже 6,4 трлн грн
Чотири роки екоциду: росія завдала українській природі збитки на майже 6,4 трлн грн

Через ворога Україна не контролює 20% своїх лісів та заповідників