У Хмельницькому відкрили другий Центр управління відходами

У Хмельницькому відкрили другий Центр управління відходами
Катерина Бєлоусова

Центр працює щодня з 8:00 до 19:00

У Хмельницькому у мікрорайоні Ракове відкрили новий Центр управління відходами, який став другим у місті.

Центр відкрили за гроші комунального підприємства “Спецкомунтранс”, а саме за прибуток від видобутку біогазу на полігоні ТПВ, повідомляє заступник міського голови Хмельницького Микола Ваврищук у Facebook.

“Такі центри – це справжній європейський підхід до сортування відходів, а, головне, до популяризації цього процесу серед містян”, – наголосив він.

Ваврищук зазначив, що Центр безкоштовно для хмельничан приймає на утилізацію та переробку відсортовані відходи на фракції:

  • "зелені" відходи;
  • будівельні;
  • скло;
  • папір;
  • ПЕТ;
  • метали;
  • небезпечні відходи (батарейки, ртутьвмісні лампи і термометри), лаки, фарби, клеї і тара з-під них, ліки, фільтри, ліки);
  • побутова техніка;
  • меблі;
  • одяг;
  • поліетилен;
  • змішані відходи.

Центр працює щодня з 8:00 до 19:00 на перетині вулиць Чорновола та Пілотської (тел: 067 304 72 75).

Нагадаємо, у Хмельницькому у жовтні у мобільний пункт прийому небезпечних відходів “екобус” можна здати на утилізацію батарейки, люмінесцентні лампи, побутову хімію, ліки, електричне обладнання тощо.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, місто Хмельницький за чотири роки заробило понад 6 мільйонів гривень на виробництві електроенергії зі звалищного газу, який видобувають на місцевому полігоні твердих побутових відходів.

Читайте також
Zero Waste: практичні кроки до філософії розумного споживання, яка рятує планету
Zero Waste: практичні кроки до філософії розумного споживання, яка рятує планету

Головне – купувати з розумом, використовувати на повну, а потім переробляти

Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт
Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт

Практично всі міста України не оновили модель управління відходами, тож по суті порушують чинне законодавство

Відстріл тварин у заповіднику — незаконний: активісти виграли суд проти Хмельницької ОВА
Відстріл тварин у заповіднику — незаконний: активісти виграли суд проти Хмельницької ОВА

Адміністрація навіть не конкретизувала види тварин, фактично дозволивши вбивство на розсуд мисливців

Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення
Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення

Якщо посадовці не вживатимуть заходів із ліквідації стихійних звалищ, також платитимуть штраф