У Вінниці міська рада затвердила Концепцію розвитку малих річок до 2035 року, щоб покращити їхній стан та зробити береги зоною відпочинку.
Це стане частиною реалізації “Зеленого” курсу громади до 2030 року у напрямку збереження біорізноманіття, повідомляє Вінницька міська рада.
Зазначається, що у місті нараховується 64 малих річки, а прийнятий документ є стратегічним інструментом.
"Важливо зрозуміти цінність цих малих річок, – сказав міський голова Сергій Моргунов. – Малі річки, являються артеріями, які живлять Південний Буг. Відтак, від їхнього стану також залежить якість води, можливість купатись в літній період та відпочивати. Також на базі цих річок є реальні можливості створити гарні рекреаційні зони. Адже будь-яка річка дарує прохолоду у спеку, тому ми маємо дбати про наші водні ресурси".
В повідомленні розповіли, що Концепція передбачає перетворення малих річок на функціональні природні простори у різних районах міста, що покращить екологічний стан. Для цього необхідно змінити підходи до управління на більш сталі та інтегрувати їх у міський простір та життя мешканців.
Зазначається, що проєкт матиме чотири аспекти, а саме:
- екологічний;
- соціальний;
- просторовий;
- управлінський.
В повідомленні наголосили, що малі річки є невід’ємною частиною вінницької міської екосистеми та створюють неповторні ландшафти. Це неоціненний природний ресурс, який у випадку його втрати не підлягає повноцінному відновленню.
Концепція передбачає, що всі майбутні плани та проєкти мають наближати міську річкову екосистему до:
- доброго стану води;
- збереження місцевого біорізноманіття;
- створення доступних, безпечних та інклюзивних просторів на берегах.
“Вінниця продовжує підтримувати статус найкомфортнішого міста для життя, а екологія – це один з показників, за яким наше місто лідирує серед українських міст”, – підкреслили у пресслужбі.
Нагадаємо, у січні 2022 року Вінницька міська територіальна громада першою в Україні, яка проголосила “Зелений” курс у межах Європейського зеленого курсу (ЄЗК).
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна запустить великий міжнародний проєкт для вирішення проблем річки Тиси, зокрема екологічних.