Харківщину заполонили стихійні звалища: екоінспектори бʼють на сполох

Харківщину заполонили стихійні звалища: екоінспектори бʼють на сполох facebook.com/ecoinsp.khark
Катерина Бєлоусова

Звалища завдають значної шкоди довкіллю та загрожують здоров’ю людей

На Харківщині екоінспектори провели рейди в понад 10 громадах де виявили низку стихійних сміттєзвалищ.

Штрафи на загальну суму 23 тисячі гривень наклали на 14 місцевих чиновників та 33 громадян, повідомляє Державна екологічна інспекція у Харківській області у Facebook.

Зазначається, що рейд провели в рамках всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля" у таких громадах:

  • Новодолазька;
  • Мереф’янська;
  • Лозівська;
  • Близнюківська;
  • Люботинська;
  • Валківська;
  • Красноградська;
  • Височанська;
  • Безлюдівська;
  • Зміївська тощо.

Екоінспектори перевіряють виконання вимог щодо поводження з відходами та проводять роз’яснювальну  роботу з населенням.

facebook.com/ecoinsp.khark

В повідомленні розповіли, що вони направили місцевим головам листи з вимогою негайної ліквідації звалищ. Адже вони завдають значної шкоди довкіллю та загрожують здоров’ю людей.

Екоінспектори закликали негайно розпочати процес збору та вивезення цих відходів. Адже впорядкування цих зон – є невідкладною задачею.

“Закон України "Про відходи" чітко визначає повноваження органів місцевого самоврядування, а саме контроль за дотриманням вимог законодавства в сфері поводження з відходами на своїй території (ст. 21), та обов’язки громадян у цій сфері (ст. 15)”, – наголосили в повідомленні.

Нагадаємо, харківʼян закликали повідомляти комунальників про стихійні звалища поблизу приватного сектору, на вільних від забудов територіях та зелених зонах міста.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Харківщині на берегах річки Уди виявили нове стихійне звалище, де екоактивісти неодноразово проводили акцію “Чисті Уди”.

Читайте також
Масштабні порушення висновку ОВД: екоінспектори перевірили Негребівський кар’єр
Масштабні порушення висновку ОВД: екоінспектори перевірили Негребівський кар’єр

Люди скаржилися на вирубку здорового лісу та втрату питної води в громаді

Громада на Харківщині економить на вивезенні сміття завдяки пресу для пластику
Громада на Харківщині економить на вивезенні сміття завдяки пресу для пластику

За перший місяць роботи обладнання вдалося заощадити вже 30 тис. грн

На колишньому Грибовицькому полігоні квітнуть тюльпани. Як триває рекультивація?
На колишньому Грибовицькому полігоні квітнуть тюльпани. Як триває рекультивація?

Вже влітку планують завершити покриття звалища ґрунтом та висадку рослин