На Тернопільщині на лікарні встановили СЕС за 1 млн грн абсолютно безкоштовно: як вдалося

На Тернопільщині на лікарні встановили СЕС за 1 млн грн абсолютно безкоштовно: як вдалося
Катерина Бєлоусова

Уся вироблена електроенергія буде використовуватись для потреб лікарні

У Чорткові, що на Тернопільщині, на даху комунальної стоматологічної поліклініки встановили 56 сонячних панелей, загальною потужністю 21 кВт.

Вартість СЕС сягає 1 мільйона гривень, проте лікарня отримала її безкоштовно, завдяки допомозі міжнародних донорів, повідомляє Чортківська міська рада у Facebook.

“Питання енергоефективності, зменшення споживання енергоресурсів завжди займало передові позиції у стратегії розвитку Чорткова та громади. Особливо вразливою та важливою ця тема стала після повномасштабного вторгнення росіян в Україну, адже ціни на газ та електрику зросли та, швидше за все, зростатимуть і надалі”, – розповіли в пресслужбі.

В повідомленні додали, що міськрада працює над підготовкою низки проєктних заявок задля розвитку відновлювальної енергетики, у першу чергу для потреб об’єктів критичної інфраструктури.

facebook.com/chortkiv.city.council

Зазначається, що будівля стоматології має найкращі параметри для розміщення СЕС, адже кут нахилу скатної покрівлі становить 25 градусів та має орієнтацію на південь.

В повідомленні пояснили, що дахова мережева сонячна електростанція буде підключена до внутрішньої енергетичної мережі центральної міської лікарні. Уся вироблена електроенергія буде використовуватись для потреб лікарні.

facebook.com/chortkiv.city.council

“Очікувана річна генерація понад 22 000 кВт-год дозволить зменшити витрати на електроенергію в умовах складної ситуації в країні, і відповідно – бюджетне навантаження на оплату енергоносіїв”, – наголосили в пресслужбі.

Зазначається, що СЕС вдалося встановити завдяки співпраці “Агенції розвитку Чорткова” з міжнародними донорами, а саме з компаніями Helion та Energie Service Biel/Bienne.

Нагадаємо, українські лікарні обладнають гуманітарними сонячними панелями від італійської компанії Enel в рамках проєкту "Промінь надії". Це дозволить закладам економити до 70% витрат на енергоресурсах.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дві лікарні Києва отримали унікальні сонячні електростанції від провідного французького виробника фотоелектричних панелей Roy Group Energy.

Читайте також
Фонд декарбонізації встановив 14 СЕС для державних установ
Фонд декарбонізації встановив 14 СЕС для державних установ

Усі станції мають системи накопичення енергії

Сонячна генерація щодня економить Європі €136 млн під час війни в Ірані
Сонячна генерація щодня економить Європі €136 млн під час війни в Ірані

Експерти наголошують на важливості розвитку сегмента накопичення енергії, щоб зробити чисту енергетику надійнішою

ЄС забороняє інвертори з Китаю через серйозні ризики національній безпеці
ЄС забороняє інвертори з Китаю через серйозні ризики національній безпеці

За бажання уряд КНР може керувати сотнями гігават європейської енергії

Рекордна спека в Європі опустила ціни на енергію нижче нуля
Рекордна спека в Європі опустила ціни на енергію нижче нуля

Водночас експерти занепокоєні через ймовірні майбутні збої у роботі гідро- та атомних електростанцій