Минулорічне літо у Києві також було аномально теплим. Середня температура повітря склала 21,6°С, що на 1,2 градуси перевищило кліматичну норму. Протягом літа було зафіксовано 8 температурних рекордів.
Така ситуація не унікальна – у 2022 році температура на всій планеті, за інформацією NASA, була на 0,89°C вище за середній показник. Минулий рік на п’ятому місці серед найспекотніших за всю історію спостережень.
Це тривожна тенденція: через зміну клімату почастішали лісові пожежі, посилилися урагани й посухи, підвищився рівень моря. Зокрема, прямими наслідками кліматичних змін NASA називають мусонні дощі, які спричинили руйнування в Пакистані, "мегапосуху" на південному заході США й ураган Іен, що завдав суттєвих збитків Кубі й американському штату Флорида.
Одна з основних причин цьому – шкідливі викиди. У 2022-му році обсяг викидів парникових газів був найвищим за всю історію спостережень. Він з лишком відновився після тимчасового скорочення, пов’язаного з пандемією.
Тож зміни клімату у короткостроковій перспективі зіграли нам на руку. Але загалом ситуація виглядає доволі сумно. Тому перехід до відновлювальної енергетики, максимальне обмеження використання викопного палива, розвиток нових екологічно чистих технологій тощо, має бути пріоритетом для України і Світу.