В Україні екоактивісти з громадської організації “Екоклуб” реалізують проєкт зі встановлення сонячних панелей для безперебійної роботи 6 медичних закладів.
Йдеться про лікарні у Київській, Житомирській, Сумській, Харківській областях та деокупованій частині Херсонщини, повідомляє Суспільне.
Комунікаційниця “Екоклубу” Юлія Гузій розповіла, що генератори для заживлення критичної інфраструктури є своєрідним “вогнегасником”, тобто швидким рішенням в кризовій ситуації. Проте вони працюють близько року та потребують пального для роботи.
“Одним із варіантів є встановлення сонячних панелей для українських лікарень. Це довготермінове рішення у кризовій ситуації. В рамках нашої кампанії ми вже встановили сонячну електростанцію у Звягелі, це Житомирська область, її потужність 32,4 кВт,” – сказала Гузій.
Вона зазначила, що середній гарантійний термін роботи сонячної електростанції сягає 20 років. СЕС в лікарні Звягеля в сонячний день виробляється 250 кВт електроенергії. До встановлення сонячної електростанції генератор забезпечував лікарню на 70% від потреби.
"Зараз ця сонячна електростанція дає додаткову потужність, ці 30%. Тому реанімаційне, пологове відділення, інші корпуси лікарні будуть забезпечені живленням навіть, коли повністю зникне електроенергія і лікарня буде від'єднана від електромережі", — зазначила вона.
Зазначається, що проєкт і встановлення СЕС у медичних закладах реалізується разом із Solar energy association of Ukraine у партнерстві з Global Solar Council.
"До нас можуть звертатися медичні заклади. Зокрема, зараз “Екоклуб” розробляє техніко-економічні обґрунтування для громад, для закладів критичної інфраструктури. Це документ, де наші експерти прораховують, чи потрібно встановлювати сонячні панелі, якої потужності, чи зможуть вони покрити всю потребу в електроенергії", – додала Гузій.
Нагадаємо, на Житомирщині у місті Звягель на даху районної лікарні встановили сонячні панелі, які вже частково забезпечують потреби медзакладу.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Київщині в селі Горенка, що у Бучанському районі, на даху пошкодженої російськими військами амбулаторії встановили сонячну електростанцію та тепловий насос "ґрунт-вода" для опалення.