У 2022 році прогнозують нове рекордне зростання ВДЕ shutterstock

У 2022 році прогнозують нове рекордне зростання ВДЕ

Олена Яценьо

Серед причини пришвидшеного зеленого переходу — російське вторгнення в Україну

Цього року річний приріст потужностей відновлюваної енергетики у світі досягне 320 ГВт.

Такі прогнози висловили в новому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), опублікованому минулого тижня.

Зазначається, що у 2021 році у світі було введено в дію рекордні 295 ГВт потужностей відновлюваної енергетики, більше, ніж МЕА прогнозувало рік тому. Водночас збільшення потужностей відновлюваних джерел енергії становило рекордні 6%, незважаючи на постійні проблеми з ланцюжками поставок, спричинені пандемією, затримки у будівництві та рекордно високі ціни на сировину та товари.

У своєму останньому звіті про ринок відновлюваної енергії аналітики МЕА припустили, що нові потужності для виробництва електроенергії із сонячної, вітряної та інших відновлюваних джерел енергії зростуть до рекордного рівня у 2022 році, збільшившись більш ніж на 8% порівняно з минулим роком, майже на 320 ГВт. Серед лідерів назвали Китай, Латинську Америку та Європейський Союз.

При цьому приблизно 60% нових інсталяцій забезпечить фотоелектрична сонячна енергетика, яка вже кілька років є найбільшим сектором світової енергетики (не тільки ВДЕ) за обсягами потужностей, що вводяться, й інвестицій, які залучаються.

Таким показникам посприяє щораз більша занепокоєність щодо зміни клімату та енергетичної безпеки.

Виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль сказав, що російське вторгнення в Україну посилило потребу прискорення переходу на екологічно чисті джерела енергії, оскільки уряди дедалі більше прагнуть скористатися перевагами енергетичної безпеки та клімату, пов'язаними з відновлюваними джерелами енергії.

"Розвиток енергетичного ринку в останні місяці, особливо в Європі, ще раз довів важливу роль відновлюваних джерел енергії в підвищенні енергетичної безпеки, на додаток до скорочення викидів, — сказав він. — Скорочення бюрократичної тяганини, прискорення видачі дозволів і надання правильних стимулів для більш швидкого впровадження відновлюваних джерел енергії — ось деякі з найважливіших дій, які уряди можуть вжити для розв'язання сьогоднішніх проблем енергетичної безпеки та ринкових проблем, зберігаючи при цьому можливість досягнення наших міжнародних цілей у галузі клімату".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, виконавчий директор Асоціації сонячної енергетики України Артем Семенишин назвав розв'язану Росією війну в Україні також війною проти відновлювальної енергетики.

Читайте також
Український виробник титану Velta інвестує $10 млн у ВДЕ
Український виробник титану Velta інвестує $10 млн у ВДЕ

Висока ціна на електрику в Україні суттєво впливає на експортний потенціал продукції

У 2024 році частка ВДЕ в енергобалансі України склала майже 11%
У 2024 році частка ВДЕ в енергобалансі України склала майже 11%

Це відповідає значенню у 11 млн МВт·год 

ОАЕ вже не покладаються тільки на нафту: країна запускає установку з ВДЕ на 1 ГВт
ОАЕ вже не покладаються тільки на нафту: країна запускає установку з ВДЕ на 1 ГВт

Попри великі запаси викопного палива в Еміратах активно займаються розвитком технологій відновлюваних джерел енергії