Як поводитися з домашнім улюбленцем в укритті: поради зоозахисників facebook.com/UAnimals.official/

Як поводитися з домашнім улюбленцем в укритті: поради зоозахисників

Катерина Бєлоусова

Якщо ваша тварина дуже сильно нервує перед походом в бомбосховище можна дати їй заспокійливий препарат

Через російську агресію українці змушені певний час проводити в укриттях, куди люди приходять з домашніми улюбленцями. Тому зоозахисники радять дотримуватися певних правил поведінки з тваринами у бомбосховищі та у разі необхідності застосовувати заспокійливі.

Про це пише громадська організація UAnimals у Facebook.

Найголовніше те, що ваша тварина має бути поруч із вами або в переносці, або на повідку, адже через велику кількість людей, паніку навкруги, незнайоме місце, шум та вибухи тварина може просто втікти. Це дуже важливо, особливо при вході та виході в бомбосховище.

Якщо ви плануєте провести ніч в укритті – спершу облаштуйте власне місце ночівлі, а вже потім дайте тварині звикнути до місця

“Не відкривайте переноску одразу. Через деякий час можете починати періодично діставати свою тварину з переноски, брати на руки, гладити. Розмовляйте з улюбленцем, звертайтесь до нього спокійно та лагідно. Він має відчувати ваш спокій, впевненість і те, що ви поруч”, – радить UAnimals.

Перед тим як лягти спати, обов’язково покладіть тварину в переноску і щільно закрийте її, щоб, поки ви спите, улюбленець не втік. А якщо у вас собака, прив’яжіть один кінець повідка до своєї руки або якогось нерухомого предмету.

Якщо ваша тварина дуже сильно нервує – перед походом в бомбосховище можна дати їй заспокійливий препарат.

Зоозахисники радять використовувати Габапентин 100 мг. Його за рецептом можна придбати у звичайній аптеці. Доза препарату складає  +-20мг/кг, але її можна підвищити до 30мг/кг, адже адреналін в когось працює сильніше, в когось слабкіше. Після прийому препарату тварину може хитати, може міцно спати – період напіввиведення 8 годин.

Багато людей приймає "лірика" або "габана". Це прегабалін, але не Габапентин, їх доза має бути в 4 рази менша, ніж Габапентину.

З ветеринарих препаратів можна використовувати таблетки зілкене, які варто використовувати за інструкцією, та гель Сіле. Проте їх не можна давати тваринам із захворюваннями серця та тваринам до 5 місяців.

“Препарати не першого вибору, але якщо більше нічого не має – корвалол, барбовал, корвалкапс екстра – 1-2мг фенобарбіталу на 1кг маси тіла (під кожний препарат треба перераховувати дозу) 2 рази на день”, – зазначено в матеріалі.

Окрім того можна використовувати травʼяні препарати калмвет та стоп-стрес, які мають накопичувальний ефект та починають “працювати” на 3-4 день постійного прийому. 

“Ці препарати найбезпечніші для здоров‘я. Але якщо дуже сильні вибухи або тварина сильно стресує, краще давати препарати, які зазначені вище. Бережіть себе та своїх улюбленців”, – додали зоозахисники.

Нагадаємо, зоозахисники підготували 6 порад про те, як допомогти бездомним тваринам вижити під час війни.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві волонтери рятують тварин, яких залишили в зачинених квартирах.

Читайте також
Українці перевозитимуть своїх улюбленців у потягах за новими правилами
Українці перевозитимуть своїх улюбленців у потягах за новими правилами

Вони покликані врахувати інтереси як власників тварин, так і всіх, хто з різних причин уникає контакту з ними

Українські кити-білухи стали переселенцями в Іспанії. Відео
Українські кити-білухи стали переселенцями в Іспанії. Відео

Їхня дорога до Валенсії тривала 36 годин

В Україні суттєво збільшилася чисельність лосів 
В Україні суттєво збільшилася чисельність лосів 

Вчені розповіли про позитивну динаміку зростання популяцій