Південь і схід України потерпають від нестачі води, – кліматологиня

Південь і схід України потерпають від нестачі води, – кліматологиня

Проблеми з водою спостерігаються й в інших регіонах країни

Зміна клімату в Україні відбувається швидшими темпами, ніж в інших країнах світу. Зокрема, східні та південні регіони України страждають від нестачі питної прісної води.

Про це заявила експертка з питань зміни клімату та збереження озонового шару Світлана Гринчук в ефірі Апостроф TV.

Кліматологиня зазначила, що питання зміни клімату сьогодні є надзвичайно актуальним у світі. Учені давно довели, що відбувається зміна клімату, потепління, підвищення температури, що тягне за собою, відповідно, зміну погодних умов, підходів до життя людей. На міжнародному рівні активно працюють над цим уже років 30.

Вона відзначила, що Україна, зі свого боку, теж є учасником міжнародно-переговорного процесу щодо боротьби зі змінами клімату.

Водночас у країні через глобальне потепління південь і схід потерпають від нестачі води, наголосила експертка.

"Клімат в Україні змінюється трохи швидше, ніж в інших країнах світу. Ми бачимо, що у нас південь і схід України дуже сильно страждають від нестачі води... На сході вже зараз зникає вода, дуже скаржаться аграрії та інші люди, що в них зникає вода в колодязях. У нас страждають степи, кліматичні зони змінюються по території України", – розповіла Гринчук.

За її словами, проблеми з водою спостерігаються й в інших регіонах країни: міліють річки, значно знизився рівень води в криницях.

Крім того, додала кліматологиня, в Україні моніторинг стану навколишнього середовища перебуває на низькому рівні. "Ми не маємо навіть реальної картини того, якими ресурсами володіємо, щоб розпоряджатися ними правильно", – резюмувала Гринчук.

Раніше ЕкоПолітика писала, що вже на початку 2021 року в Україні відкриють ще одну сучасну лабораторію моніторингу вод.

Читайте також
Через зміну клімату південь України втратить аграрний потенціал, а роль заходу зросте
Через зміну клімату південь України втратить аграрний потенціал, а роль заходу зросте

Екстремальна спека та мінімальні опади примушують обирати більш стійкі культури

Отруєння води для цілої громади: у Летичеві вимагають закрити місцеве підприємство
Отруєння води для цілої громади: у Летичеві вимагають закрити місцеве підприємство

Людям заборонили використовувати воду для пиття та приготування їжі

Скільки збитків завдала незаконна риболовля і які штрафи діють в Україні – інфографіка
Скільки збитків завдала незаконна риболовля і які штрафи діють в Україні – інфографіка

Найбільше шкоди браконьєри завдали у Дніпропетровській та Кіровоградській областях

Початок року став одним із найспекотніших в історії. Чого чекати від 2026-го загалом?
Початок року став одним із найспекотніших в історії. Чого чекати від 2026-го загалом?

Середня глобальна температура у 2026 році може перевищити рівень 1990 року на 1,37-1,58°C