12 країн Євросоюзу разом займуться виробництвом батарей для електрокарів shutterstock

12 країн Євросоюзу разом займуться виробництвом батарей для електрокарів

Державну допомогу нададуть 42 компаніям, серед них – Tesla, Fiat і BMW

Антимонопольні регулятори ЄС дозволили створення і фінансування спільного інноваційного проєкту 12 держав – членів Євросоюзу з виробництва акумуляторних батарей для електромобілів і промисловості.

Очікується, що проєкт під назвою "Європейські інновації в акумуляторних батареях" (European Battery Innovation), крім державного фінансування, приверне увагу приватного сектору. Це може принести ще 9 млрд євро інвестицій, завдяки чому сума витрачених коштів буде приблизно 12 млрд євро, пише агентство Reuters.

"Завдяки орієнтації на батареї наступного покоління цей потужний загальноєвропейський проєкт допоможе здійснити революцію на ринку акумуляторів", – вважає заступник глави ЄК Марош Шефчович.

Зокрема, аналітики Єврокомісії передбачають, що європейський ринок акумуляторів досягне 250 млрд євро вже до 2025 року.

Зазначається, що у проєкту буде вертикальна структура з виробництва акумуляторів: від видобутку сировини, проєктування, виробництва й випуску акумуляторних елементів і блоків до переробки й утилізації.

В European Battery Innovation увійшли такі країни: Австрія, Бельгія, Хорватія, Фінляндія, Німеччина, Франція, Греція, Італія, Польща, Словаччина, Іспанія і Швеція.

Державну допомогу нададуть 42 компаніям, які діють в ЄС. Серед її одержувачів будуть як великі промислові гравці, наприклад Tesla, Fiat, BMW, так і малі та середні підприємства й стартапи, наприклад Stellantis і Northvolt.

Метою проєкту є скоротити викиди парникових газів у межах реформи European Green Deal ("Європейська зелена угода"), яка спрямована на досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. Крім того, ЄС планує зменшити свою залежність від батарей для електрокарів азіатських виробників.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Об'єднаних Арабських Еміратах побудують найбільшу в світі сонячну електростанцію, де буде використано двосторонні сонячні панелі.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan