Завдяки онлайн-трансляції кожен охочий може спостерігати за життям червонокнижних сов сипух, які гніздяться у закарпатських селах Велика Бакта та Оросієво.
Про це розповіли в Українському товаристві охорони птахів.
Цілодобову трансляцію ведуть дві камери – одна всередині кожної гніздової скриньки, інша – ззовні. Її можна подивитися за посиланням. Цьогоріч трансляція ведеться з однієї з найуспішніших скриньок, куди самець з окільцьованою лапою повертається кілька років поспіль. Зараз у птахів вже є перша кладка яєць, які вони старанно висиджують.

Скриношот з відеотрансляції з сайту birdlife.org.ua
Камери встановили у 2023 році після першого успішного заселення сипухами штучних гніздівель. Проєкт покликаний підтримати та збільшити популяцію цього виду червонокнижних птахів в Україні завдяки створенню додаткової гніздової бази в регіонах, де вони мешкають.
На першому етапі проєкту природоохоронці виготовили 50 штучних гніздівель, котрі розмістили у відібраних і погоджених із господарями будівлях. У результаті вдалося досягнути зростання кількості гніздуючих сипух на 17 пар, які поселилися та успішно вивели потомство в розвішаних штучних гніздових скриньках.
У 2024 році такі скриньки, крім Закарпатської, з’явились і в Одеській, Львівській та Волинській областях. Наприкінці квітня – у травні 2025 року фахівці проведуть перший загальноукраїнський моніторинг: вони перевірять заселеність скриньок, кількість пташенят і ризики для птахів.
“Завдяки онлайн-трансляціям усі охочі можуть стежити за тим, як сипухи відкладають яйця, як з'являються та ростуть пташенята, наскільки успішним є гніздування та який раціон мають сови”, – говорять у товаристві.
Місяць тому ЕкоПолітика повідомляла, що у нацпарк “Пирятинський” повернулася з вирію зіркова пара лелек – Грицько та Одарка.