Законопроєкт "Про основні засади державної кліматичної політики" визначає лише довгострокові цілі, що може зашкодити юридичній обов’язковості досягненню середньострокових.
Аналітикиня ресурсно-аналітичного центру "Суспільство і довкілля" Зоряна Козак попередила про можливу колізію, адже середньострокові цілі має регулювати Довгострокова стратегія низьковуглецевого розвитку Кабінету міністрів, йдеться на Facebook-сторінці РАЦу.
Козак пояснила, що Кабмін може затвердити стратегію низьковуглецевого розвитку розпорядженням (акт з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань) або постановою (акт нормативного характеру).
“Якщо це буде розпорядження, то сумнівною є юридична обов’язковість середньострокових цілей”, – наголосила вона.
За її словами, цієї колізії можна було б уникнути, якби законопроєкт визначив як довгострокові, так і середньострокові цілі.
Козак додала, що законопроєкт визначає:
- основні принципи та систему державної кліматичної політики;
- формування та досягнення її цілей;
- здійснення кліматичного планування;
- основні засади моніторингу впровадження державної кліматичної політики.
“Одним із ключових питань законопроєкту є встановлення кліматичних цілей державної політики. Цінність саме цього закону полягала б у встановленні юридично обов’язкових кліматичних зобов’язань України, на що звертала увагу Європейська Комісія”, – сказала вона.
Документ розробило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів та оголосило про початок громадського обговорення. Пропозиції та зауваження до нього можна надсилати до 5 березня.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розробило проєкт Стратегії формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року та оголосило про його обговорення.