За перший рік експорту українські бізнеси продали понад 11 млн кубометрів біометану

За перший рік експорту українські бізнеси продали понад 11 млн кубометрів біометану VITAGRO

Марія Семенова

Український біометан уперше потрапив за кордон у лютому 2025 року

Минулого року українські виробники вперше в історії розпочали експорт біометану. Загалом до іноземних споживачів доставили 11,2 млн кубометрів газоподібного біометану, виготовленого трьома компаніями.

Про це повідомляє медіа NV із посиланням на ExPro Consulting.

Першу партію українського біометану за кордон відправила VITAGRO ще в лютому 2025 року. Партія містила 67,5 кубометрів біопалива і була доставлена до Словаччини газотранспортною системою.

Українські експортери

На експорт торік працювали три українські компанії. Газоподібний метан відправляли:

  • Холдинг МХП. Компанія продала за кордон приблизно 8,7 млн кубометрів газу. Це становить 77% усього експорту.
  • Група компаній VITAGRO експортувала майже 2,5 млн кубометрів біометану.
  • Агрохолдинг "Галс Агро" здійснив тестову експортну поставку 75 кубометрів газу.

Також у 2025 році за кордон продавали зріджений біометан. Його експортували дві компанії. Вже згадана раніше МХП відправила понад 5 тис. тонн продукту, ЮМ Ліквід Газ – приблизно 900 тонн.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що країни Європи наростили виготовлення біометану до 22 млрд кубометрів за рік.

У Чернівцях збираються побудувати ТЕЦ, яка виготовлятиме біопаливо із відходів. Загалом зі звалищ Україна зараз продукує 25% біогазу.

Читайте також
В Україні вимагають заборонити полювання на диких тварин
В Україні вимагають заборонити полювання на диких тварин

Активісти вважають це злочином проти природи, яка й без того страждає через війну

Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду
Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду

Під час війни вирубані під час санітарних рубок дерева не будуть зараховувати до ліміту лісосіки

Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії
Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії

Країна за 2025 рік додала близько 3 ГВт*год потужності акумуляторів

Перехід на чисту енергію є основою енергетичної стійкості світу — BloombergNEF
Перехід на чисту енергію є основою енергетичної стійкості світу — BloombergNEF

Важливим чинником є електрифікація виробничих процесів та транспорту