Новорічна сосна або ялинка, яку ви купуєте додому, повинна мати бирку з кодом, який проходить перевірку на сайті Державного агентства лісових ресурсів України.
Про це розповіли у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Посадовці пояснили, що лісівники вирощують та заготовляють новорічні дерева на спеціальних плантаціях і під час рубок догляду за лісом. В асортименті лісгоспів є й дерева у горщиках.
Де легально придбати ялинку в Україні?
Перелік усіх локації та їхні контакти можна знайти на фейсбук-сторінці та сайті ДП “Ліси України”.
Як зрозуміти, що ялинка зрубана законно?
Всі легально заготовані дерева мають спеціальні бирки зі штрих-кодом. У них зашифрована інформація про місце заготівлі, лісозаготівельника та його підпорядкування.
Для перевірки потрібно зайти на сайт Держлісагентства та у розділі “Перевірка новорічних дерев” ввести номер бирки вашої ялинки чи сосни.
Якщо придбана ялинка нелегальна, ви побачите повідомлення на кшталт цього:
“Наявність маркування гарантує, що дерево вирощене без шкоди для природи, а кошти від його продажу поповнюють бюджет громади”, – запевнили у Міндовкілля.
Скільки коштує ялинка у 2024 році?
Посадовці запевнили, що новорічні деревця можна придбати як безпосередньо у лісництвах, так і на торгівельних майданчиках лісгоспів за нижчими, ніж на ринках, цінами. Ціни, як і минулого року, стартують від 135 грн за дерево висотою 1 м (вартість залежить від регіону).
Яке покарання чекає на тих, хто сам зрубає ялинку?
У Міндовкілля нагадали, що за незаконне рубання новорічних дерев передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. У сезон новорічних свят розмір штрафу за незаконне вирубування хвойних дерев збільшується в 3 рази: адміністративного до 510-5100 грн, кримінального – до 17000-25500 грн.
Днями ЕкоПолітика публікувала 10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024".