За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) глобальні викиди вуглецю у 2022 році зросли до нового рекордного значення, що підводить світ до небезпечного рівня глобального потепління.
Викиди повʼязані з енергетикою зросли на 0,9%, тобто до понад 36,8 мільярдів метричних тонн, проте наслідки енергетичної кризи не призвели до їхнього значного збільшення, повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що найбільше зростання відбулося на ринках Азії, що розвиваються, значною мірою завдяки вугільній електростанції. Проте найгіршого зростання вдалося уникнути завдяки падінню промислового виробництва в Китаї та Європі.
"Наслідки енергетичної кризи не призвели до значного збільшення глобальних викидів, якого спочатку побоювалися, — сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль. – Однак ми все ще бачимо зростання викидів від викопного палива, що перешкоджає зусиллям досягти глобальних кліматичних цілей".
В матеріалі підкреслили, що викиди в Європейському Союзі впали на 2,5%, оскільки м’яка зима скоротила попит на опалення, а різке зростання цін на природний газ змусили промисловість припинити виробництво.
Зазначається, що викиди Китаю, найбільшого джерела викидів, зменшилися на 0,2%. Адже слабке економічне зростання, уповільнення будівництва та заходи щодо стримування поширення Covid-19 перешкоджали використанню енергії.
Автори додали, що у США викиди зросли на 0,8%, оскільки надзвичайно холодна погода на початку року підвищила попит на опалення.
“Загалом екстремальні погодні явища сприяли приблизно п’ятій частині минулорічного зростання викидів. У багатьох країнах зріс попит на охолодження, і ця тенденція, ймовірно, збережеться, оскільки зміна клімату робить хвилі спеки більш інтенсивними та частими”, – йдеться в матеріалі.
Нагадаємо, дослідження кліматологів за допомогою штучного інтелекту показало, що світу не уникнути потепління на 1,5°C, яке станеться між 2033 і 2035 роками.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, вчені виявили, що в льодовику Туейтс в Антарктиді, який називають льодовиком Судного дня, утворюються глибокі тріщини й він тане зі значною швидкістю.