Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС shutterstock

Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС

Ганна Велика

Кількість заявок на пільгові кредити від громадян та бізнесу вже перевищила 7 тисяч

Державний Sense Bank  оформив кредит за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9%” на  придбання та встановлення сонячної електростанції потужністю 30 кВт для ОСББ з Вінниці.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

У відомстві розповіли, що українські банки вже розпочали оформлювати кредити за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9%” на купівлю та облаштування  устаткування для генерації електроенергії з альтернативних джерел, а також обладнання для зберігання електричної енергії для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК).

У Sense Bank зазначили, що розвиток фінансування альтернативних джерел енергії є одним з пріоритетних для їхньої фінустанови.

Перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що за 2 місяці банківські установи отримали від бізнесу та громадян понад 7,3 тис. заявок на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури та схвалили заявки на суму майже 4 млрд грн.

У Мінекономіки нагадали, що за умовами програми “Доступні кредити 5-7-9%” для ОСББ та ЖБК сума кредиту може складати до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. Програма працюватиме у комбінації із програмою “ГрінДІМ”. ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати до 70% вартості проєкту після його облаштування.

Якщо ваше об’єднання співвласників багатоквартирного будинку хоче скористатись державною програмою пільгового кредитування “Доступні кредити 5-7-9%”, керівництво ОСББ чи ЖБК має подати заявку до одного із банків, які співпрацюють з Фондом розвитку підприємництва, та надати пакет необхідних документів, встановлених банком.

Мінекономіки також перелічило інструменти, доступні для бізнесу та громадян:

  1. Розширена програма “Доступні кредити 5-7-9%” для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу. Сума пільгового кредиту – до 150 млн гривень, строк кредитування – до 10 років. Програма “Доступні кредити 5-7-9%” також передбачає можливість для підприємців використати кредитні кошти на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії.
  2. Пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України. Сума кредитів може становити до 25 млн євро. Термін кредиту – до 5-7 років.
  3. Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на установку сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок. Сума кредиту – до 480 тис. грн. Термін кредитування – 10 років.

Нагадаємо, 10 червня уряд затвердив Порядок надання фінансової державної підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Для громадян урядовці передбачили програму кредитування під 0%, а для малого та середнього бізнесу – пільгові кредити за програмою "5-7-9%". На фінансування даної програми Кабмін виділив 759 млн грн з Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації.

Раніше ЕкоПолітика розповідала своїм підписникам про 5 простих кроків, як отримати кредит під 0% на ВДЕ від держави.

Читайте також
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал 

Данія надасть Україні €380 млн на підтримку відновлюваної енергетики
Данія надасть Україні €380 млн на підтримку відновлюваної енергетики

В Меморандумі також йдеться про підтримку та розвиток співробітництва та ділового партнерства між данським та українським бізнесом

У Данії оголосили тендер на будівництво офшорних вітрових електростанцій
У Данії оголосили тендер на будівництво офшорних вітрових електростанцій

Наразі у країні загалом встановлено 2,7 ГВт офшорних вітрових електростанцій