Водна стратегія України: цілі та завдання shutterstock

Водна стратегія України: цілі та завдання

Катерина Бєлоусова

Реалізація цілей має відбуватися за принципом “вода платить за воду”

Уряд України затвердив Водну стратегію на період до 2050 року та операційний план її реалізації у 2022-2024 роках без додаткового фінансування.

Стратегія включає 5 стратегічних цілей, що мають 40 вимірюваних показників досягнення, та завдань до них, повідомляє DiXi Group.

Зазначається, що Стратегія визначає основні засади державної політики у галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Вона спрямована на досягнення взаємної узгодженості, пов’язаної з їх використанням, підвищення рівня водної безпеки та скорочення ризиків на засадах сталого інтегрованого управління водними ресурсами.

Стратегічні цілі Водної стратегії:

  • забезпечення рівного доступу до якісної і безпечної для здоров’я людини питної води і належних санітарно-профілактичних заходів;
  • поліпшення якісного стану водних об’єктів, зокрема досягнення та підтримання “доброго” еко- та хімічного стану поверхневих вод, зокрема природних, штучних та змінених, а також підземних вод;
  • забезпечення необхідної кількості водних ресурсів для відновлення та оздоровлення водних екосистем і досягнення стійкого водозабору та водопостачання;
  • скорочення зростаючих ризиків нестачі та надлишку води;
  • запровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом та принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо водного врядування в районах річкових басейнів, у прибережних і морських водах.

Автори підкреслили, що реалізація цілей має відбуватися за принципом “вода платить за воду” за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, зокрема міжнародної технічної та фінансової допомоги. 

Вони зазначили, що на думку Уряду, реалізація Стратегії не передбачає додаткового фінансування з державного чи місцевих бюджетів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Кабінет Міністрів схвалив Водну стратегію України до 2050 року. Вона покликана розв'язати основні водні проблеми країни, зокрема рівний доступ до якісної питної води, покращення екологічного стану вод, запобігання посухам, паводкам тощо.

Читайте також
Україна імплементує нову євродирективу щодо моніторингу вод
Україна імплементує нову євродирективу щодо моніторингу вод

Вона встановлює технічні специфікації для хімічного аналізу та моніторингу стану води та актуалізації функцій суб’єктів моніторингу вод

Кабмін схвалив Концепцію державної програми забезпечення водою прифронтових регіонів
Кабмін схвалив Концепцію державної програми забезпечення водою прифронтових регіонів

Більше ніж половину обсягів фінансування для реалізації відповідної програми планують залучити від міжнародних донорів

Водою на окупованій Херсонщині не можна користуватися взагалі, – ЦНС
Водою на окупованій Херсонщині не можна користуватися взагалі, – ЦНС

Ситуація із водопостачанням на ТОТ тільки погіршується

Маріуполь через байдужість загарбників потопає у нечистотах. Фото
Маріуполь через байдужість загарбників потопає у нечистотах. Фото

Проблема набула таких масштабів, що її довелося визнати навіть псевдоочільнику міста