Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку планує надати Вінницькій птахофабриці кредит до $30 млн на модернізацію та розширення потужностей заводу з виробництва біометану з сільськогосподарських відходів.
Проєкт слугуватиме демонстрацією життєздатності виробництва скрапленого біометану, передає Mind.ua.
В матеріалі розповіли, що будівництво планують на найбільшому в Україні біогазовому заводі з потужністю 12 МВт, що в селі Василівка (Гайсинський р-н, Вінницька обл.).
Зазначається, що в цьому проєкті IFC може відновити співпрацю з агрохолдингом МХП, найбільшим виробником курятини в країні. У разі схвалення радою директорів це буде шоста інвестиція корпорації в МХП.
В матеріалі підкреслили, що компанія вже управляє двома біогазовими заводами з переробки гною зі своїх ферм у зелену енергію. У рамках стратегії декарбонізації МХП планує збільшити виробництво біометану в Україні завдяки модернізації та розширенню потужності своїх біогазових установок у декілька етапів. Перший етап, який фінансуватиметься в рамках проєкту, буде демонстраційним.
“На першому етапі проєкту планують модернізувати наявні потужності, щоб отримувати 14 тисяч тонн скрапленого біометану на рік, а на другому – розширити потужності до 20,5 МВт”, – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що загальна вартість проєкту сягає у $52 млн. Окрім кредиту IFC, МХП розраховує і на власні кошти та підтримку European Fund for Sustainable Development Plus, Великої Британії та інших донорів.
В Mind.ua додали, що Рада директорів корпорації планує розглянути проєкт на засіданні 19 вересня 2023 року.
Нагадаємо, українська біотехнологічна компанія “МХП Еко Енерджи” отримала міжнародну нагороду "AD&Biogas Industry Award 2022", її біогазовий комплекс визнано одним із найкращих у світі у категорії "AD Circular Solution".
Раніше ЕкоПолітика аналізувала перспективи біогазу в досягненні енергетичної незалежності і покращенні стану довкілля.