У вівторок, 1 квітня, представники кількох громадських організацій та об’єднань, а також ветерани російсько-української війни провели пікет під Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України з вимогою відставки його очільниці Світлани Гринчук.
Про це повідомили у Київському еколого-культурному центрі (КЕКЦ).
Вимагати звільнення керівниці міністерства прийшли представники як самого центру, так і члени ГО "Мархалівка. Підтримка", ГО “Сварожичі”, Асоціації зоозахисних організацій України (АЗОУ), руху "Почайна", Спілки порятунку Голосіїва та ветерани.
Чому громадськість проти міністерки Гринчук
Активісти висунули цілий список претензій до голови довкіллєвого відомства:
1. Некомпетентність та брехня
Вони звинуватили Світлану Гринчук у систематичній дезінформації активістів, невиконанні обіцянок і введенні в оману міжнародних партнерів. Так, Людмила Морозова, яка представляє ГО “Мархалівка. Підтримка” розповіла, як міністерка на зустрічі з активістами обіцяла їм підтримку щодо захисту Мархалівського лісу від незаконної забудови під військовий цвинтар, а насправді веде непублічні переговори з Кабінетом міністрів України по виключенню Мархалівського лісу зі Смарагдової мережі та вводить в оману Секретаріат Бернської конвенції.
Ветеран війни Сергій Латиш також звинуватив Світлану Гринчук у брехні та маніпуляції. Він сказав, що в той час, як його побратими захищають Україну на війні та гинуть, “в уряд України прокралися злодії і грабують нашу країну зсередини”.
Ветеран Володимир Ілліч вимагав від міністерки самостійно подати у відставку.

Фото: facebook.com/kekz.ua.
2. Втручання в природоохоронне законодавство на користь мисливського лобі
На думку активістів, спроба розробити спільно з мисливцями Стратегію розвитку мисливського господарства легалізує масове вбивство диких тварин і суперечить природоохоронним принципам.
Директор КЕКЦ Володимир Борейко у своєму виступі на пікеті попередив, що у випадку, якщо Міндовкілля розробить разом із мисливцями цей документ і затвердить його у Кабміні, то КЕКЦ подасть до суду і скасує Стратегію як незаконну та аморальну.
“Мисливців ми не раз били в судах, і битимемо їх і далі”, – сказав він.
Проти співпраці міністерства з мисливцями різко виступила також президентка Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова. Також вона закликала підписувати петицію КЕКЦ на сайті Верховної Ради про відставку Світлани Гринчук з посади міністра захисту довкілля.

Фото: facebook.com/kekz.ua.
3. Порушення екологічних принципів та природоохоронної політики
Представниця ГО “Сварожичі” Оксана Бургун розкритикувала спроби міністерства захисту довкілля розробити проєкт постанови Кабміну щодо дозволу видобутку корисних копалин у заповідних об'єктах. Її підтримала організаторка руху "Почайна" Аннабелла Моріна. Вона звинуватила Світлану Гринчук у зневазі до інтересів українського народу, якщо міністерство хоче дозволити видобуток корисних копалин на території національного надбання.
Володимир Борейко розповів про колапс заповідної справи. За його словами, кількість нових заповідних об'єктів, створених за рік, впала майже у 2 рази, а їхня площа зменшилася більш ніж у 4 рази. Еколог зауважив, що майже перестали створюватися заповідні об'єкти в лісах через протидію та саботаж з боку ДП "Ліси України", а також звинуватив Міндовкілля у бездіяльності та відсутності реакції на такі дії з боку підпорядкованого йому державного підприємства.
4. Ігнорування знищення зелених зон у Києві
Активісти наголошували на повній бездіяльності міністерства щодо забудови Голосіївського лісу та інших зелених зон столиці.
Керівник Спілки порятунку Голосіїва Михайло Михалко виступив проти знищення в Києві зелених зон та заповідних об'єктів, яким, за його словами, займається місцева влада. Він звинуватив Міндовкілля у самоусуненні від захисту цих заповідних об'єктів.

Фото: facebook.com/kekz.ua.
Під час пікету до його очільника Володимира Борейка підійшли для переговорів заступники міністра Сергій Власенко та Вікторія Киреєва, проте він відмовився від переговорів.
"Ми з вами переговори вже вели, і ви нам брехали. Тепер буде війна!", – сказав еколог.
У КЕКЦ пообіцяли, що наступний пікет із вимогою відставки Світлани Гринчук відбудеться найближчим часом, і активісти виведуть на нього сотні пікетувальників.
Нагадаємо, попередній пікет з вимогою відставки Світлани Гринчук відбувся близько двох тижнів тому – 20 березня. Тоді на активістів ГО "Мархалівка. Підтримка” викликали поліцію. А вже 26 березня активіст КЕКЦ створив петицію на сайті Верховної Ради з вимогою звільнити керівницю Міндовкілля.