Бурхливий розвиток ВДЕ та використання фотоелектричних панелей зокрема, у близькому майбутньому можуть витіснити вугілля із галузі електрогенерації та забезпечити зниження викидів вуглекислого газу вже у 2025 році.
Цю, а також інші основні тенденції стосовно виробництва та споживання електроенергії Міжнародна енергетична агенція навела у своєму звіті про стан електроенергетики за перше півріччя 2024 року.
Наразі вони такі:
1. Світовий попит на електроенергію зростає рекордними темпами, перевищуючи 4% на рік.
2. Швидкість зростання споживання електроенергії значно випереджає темпи зростання економіки та (ймовірно) будь-якого іншого джерела енергії.
3. Індія та Китай демонструють найшвидші темпи зростання споживання електроенергії серед великих регіонів.
Джерело: iea.org
4. Вперше в історії відновлювані джерела енергії випереджають вугілля за обсягами виробництва електроенергії за прогнозами у 2025 році.
Джерело: iea.org
5. За прогнозами, низьковуглецеві джерела, включаючи відновлювані джерела та ядерну енергетику, задовольнять весь світовий попит на електроенергію.
6. Аналітики передбачають зниження викидів від виробництва електроенергії з 2025 року.
7. Розгортання сонячних фотоелектричних станцій значно випереджає будь-які інші форми виробництва електроенергії.
Джерело: iea.org
8. Експерти попередили про вирішальне значення безпеки електричної інфраструктури, її розширення та гнучкості для надійного постачання електроенергії в умовах суттєвого збільшення світового попиту.
Аналітики зробили висновок, що електроенергія має вирішальне значення для зміни клімату, але зміна клімату також стає вирішальною для енергетики. Адже інтенсифікація теплових хвиль сприяє збільшує попит на енергію та призводить до все більших навантажень на систему.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за прогнозами Міжнародного енергетичного агентства рекордне виробництво електроенергії з джерел з низьким рівнем викидів, зокрема ядерної та відновлюваної, має покрити все зростання світового попиту на електроенергію до 2026 року.
Також ми розповідали, що аналітики видання The Economist дослідили темпи розвитку та основні тренди індустрії сонячної енергетики та дійшли висновку, що Сонце стане основним джерелом енергії для людства вже до 2040 року.