Фото – В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі Shutterstock

В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі

Ганна Велика

Фахівці рекомендують за можливості не виходити на вулицю

Україна опинилася у зоні покриття повітряною масою із забрудненим повітрям, яка перемістилася до нас із північного та західного напрямків.

Про це повідомили фахівці ГО SaveDnipro у Telegram із посиланням на дані чеського погодного радара Ventusky та карти якості повітря SaveEcoBot.

Вони розповіли, що поширенню забрудненого повітря сприяє західний вітер.

Станом на 11:00 карта забруднення частинками пилу PM2.5 виглядала наступним чином:

ventusky.com

Скріншот: ventusky.com

Як бачимо, забруднене повітря поширилося на більшість українських областей.

Спеціалісти очікують, що протягом доби інтенсивність забруднення поступово знижуватиметься, а хмара буде розсіюватися.

Карта якості повітря SaveEcoBot також зафіксувала високі показники забруднення. У багатьох містах, зокрема, у Бориславі, Стрию, Тернополі та Івано-Франківську прилади показали шкідливий або дуже шкідливий рівень частинок PM2.5:

saveecobot.com

Скріншот: saveecobot.com.

У ГО SaveDnipro порекомендували тримати вікна зачиненими й менше перебувати на вулиці, а за можливості – взагалі не виходити. Також пити достатньо води та ввімкнути очищувач повітря, якщо він є.

Раніше ЕкоПолітика розповідала про те, що Київська міська військова адміністрація призупинила роботу скандального заводу у Києві через перевищення викидів.

Також на початку жовтня ми повідомляли, що Київ накрила пилова буря.

Читайте також
Фото – Підприємства зобов'яжуть передавати ДЕІ дані про викиди у режимі реального часу
Підприємства зобов'яжуть передавати ДЕІ дані про викиди у режимі реального часу

Українська громадськість регулярно вимагає від великих підприємств-забруднювачів контролю викидів “на трубі”

Фото – Українські міста з найбруднішим повітрям: хто очолив новий антирейтинг
Українські міста з найбруднішим повітрям: хто очолив новий антирейтинг

Загалом по країні суттєвих змін якості повітря не зафіксовано

Фото – У 2024 році повітря лише 7 країн відповідало стандартам якості ВООЗ: хто серед щасливчиків
У 2024 році повітря лише 7 країн відповідало стандартам якості ВООЗ: хто серед щасливчиків

Тільки у 17% міст світу дотримуються нормативи щодо забрудненості повітря

Фото – Держдеп США призупинив програму глобального моніторингу забруднення повітря
Держдеп США призупинив програму глобального моніторингу забруднення повітря

Це черговий крок адміністрації президента США Дональда Трампа, спрямований на згортання моніторингу навколишнього середовища і досліджень, пов'язаних із кліматом