В Україні зареєстрували 2 законопроєкти, які звільнять споживачів біопалива від частини податків shutterstock

В Україні зареєстрували 2 законопроєкти, які звільнять споживачів біопалива від частини податків

Катерина Бєлоусова

Законопроєкти створять сприятливі умови для заміщення споживання газу

Держенергоефективності та Міненерго підготували 2 законопроєкти, які покликані звільнити підприємства, які спалюють біопаливо, від сплати податків на викиди СО2.

Це усуне один з бар’єрів у залученні інвесторів до встановлення котелень та когенераційних установок на біопаливі, а також сприятиме приведенню українського законодавства до європейського, повідомляє Держенергоефективності у Facebook.

Це законопроєкти "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення нульової ставки податку за викиди СО2 для установок, якими здійснюються такі викиди в результаті спалювання біопалива" та "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо створення Реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива".

Основні положення законопроєктів передбачають:

  • звільнення від сплати податку на викиди СО2 за спалювання біопалива;
  • створення Реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива, для забезпечення адміністрування нульової ставки податку на СО2.

Наразі в Україні виробники енергії з біопалива на рівні з іншими підприємствами сплачують податки за викиди вуглецю (ст. 240 Податкового кодексу). Однак це не відповідає світовій практиці, адже відповідно до положень Додатку IV до Директиви 2003/87/ЄС коефіцієнт викидів парникових газів для біомаси дорівнює нулю.

Методологія механізму чистого розвитку Рамкової конвенції ООН про зміну клімату передбачає, що викиди вуглецю від спалювання біомаси не враховуються, тому що біопаливо вважається вуглецево-нейтральним паливом. Аде при спалюванні біомаси утворюється стільки вуглецю, скільки поглинає рослина під час росту.

В матеріалі пояснили, що законопроєкти створять сприятливі умови для заміщення споживання газу, використання місцевих видів палива для генерації теплової енергії, що є на 10% дешевшою для населення і бюджетних установ, створенню кластерів з біоенергетики та нових робочих місць на суміжних ринках.

Пропозиції до документів можна надіслати протягом місяця на електронну адресу vde@saee.gov.ua.

Нагадаємо, НКРЕКП прийняла постанову "Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем", що дозволить постачати біометан в мережі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міндовкілля оприлюднило законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", щоб отримати зауваження і пропозиції для проведення консультацій з громадськістю.

Читайте також
Українська електроенергія та біометан отримають маркування про походження
Українська електроенергія та біометан отримають маркування про походження

Споживачі електроенергії знатимуть, яку електроенергію отримують: з відновлюваних джерел чи з таких, що шкодять довкіллю

Верховна Рада схвалила законопроєкт №9456 щодо експорту біометану
Верховна Рада схвалила законопроєкт №9456 щодо експорту біометану

Потенціал виробництва біометану в Україні сягає 21,8 млрд м3 на рік

Верховна Рада зробила перший крок до розблокування експорту біометану
Верховна Рада зробила перший крок до розблокування експорту біометану

Україна зможе експортувати біогаз який має доказ сталості

Зеленського закликали допомогти законодавчо врегулювати експорт біометану
Зеленського закликали допомогти законодавчо врегулювати експорт біометану

Україна може виробляти до 1 млрд м3 біометану на рік до 2030 року