Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку проведення моніторингу атмосферного повітря. Вони допоможуть у розбудові української системи моніторингу за стандартами ЄС. Одним із суттєвих нововведень цього євроінтеграційного документу є запровадження в Україні показника індексу якості повітря на зразок європейського.
Відповідне повідомлення з’явилося на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Ці зміни є складовою імплементації в Україні європейських норм щодо якості повітря та реалізації Закону від 20 березня 2023 року №2973 стосовно реформи системи моніторингу довкілля.
Крім введення показника індексу якості повітря європейського зразка, постанова Кабміну також вирішує наступні питання:
- визначає чіткі вимоги до оцінки якості повітря у різних зонах та агломераціях;
- удосконалює процедуру затвердження та виконання програм моніторингу атмосферного повітря;
- робить впровадження заходів з управління якістю повітря більш прозорим у тих зонах, де рівні забруднення перевищують встановлені граничні показники.
“Наразі система моніторингу атмосферного повітря в Україні не дає повної картини його стану. Саме тому ми поступово впроваджуємо комплексний та систематичний збір даних, який дозволить проводити відповідний аналіз. І на його основі ухвалювати управлінські рішення. З прийняттям цього рішення Уряду ми стали на крок ближче до системи моніторингу атмосферного повітря європейського зразка”, – розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Тепер команда Міндовкілля працює над підготовкою підходів та критеріїв для впровадження індексу якості повітря за європейським зразком, щоб він почав працювати якнайшвидше.
Як повідомляла ЕкоПолітика, у березні минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7327 "Про держсистему моніторингу довкілля”.