Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження та Українська енергетична біржа підписали домовленості щодо розвитку прозорого та конкурентного ринку біопалива.
Розвиток біржової торгівлі біопаливом стане драйвером розвитку для української біоенергетики, повідомляє голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва у Facebook.
Вона наголосила, що ринок повинен мати:
- прозорі і конкурентні умови;
- справедливе ціноутворення;
- достатній обсяг якісної сировини, щоб широко встановлювати котельні на біомасі.
За її словами, використання біопалива, як альтернативи викопному, дозволить:
- замістити газ та заощадити від 30% до 60% коштів бюджету;
- забезпечити енергопостачання соціальних та важливих об’єктів критичної інфраструктури під час війни та російських терористичних атак;
- активізувати економічні процеси.
“Попри війну з 2022 року по жовтень 2023 року введено 360 МВт потужностей, що виробляють тепло з біомаси, а це близько €72 млн інвестицій в нашу економіку”, – пояснила Замазєєва.
Вона додала, що розвиток ринку біопалива відповідає як вимогам часу і потребам громад в енергобезпеці, так і рішенню Ради національної безпеки і оборони України щодо збільшення використання альтернативних видів палива.
Замазєєва наголосила, що Держенергоефективності разом з Українською енергетичною біржою, а також усіма профільними асоціаціями і експертною групою активно напрацьовуватимуть законодавчі умови запровадження ринкових інструментів для розвитку біоенергетики.
“Енергобезпека та енергонезалежність наших громад – безумовний пріоритет”, – додала вона.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України "Щодо посилення стійкості функціонування енергосистеми та підготовки національної економіки до роботи в осінньо-зимовий період 2023/24 року". Серед іншого, рішення передбачає стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел та виробництва біометану.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, постійний представник Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні Яко Сільє заявив, що країна має надавати пріоритет інвестиціям у сонячну та вітрову енергію, біомасу та біогаз.