Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дасть змогу здійснювати контроль за кількістю безпритульних тварин гуманними методами відповідно до кращих європейських практик.
Про це в п'ятницю, 24 червня, повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Голова Міндовкілля Руслан Стрілець наголосив, що з початком повномасштабної війни кількість безпритульних тварин в Україні значно зросла, і це питання потрібно розв'язувати цивілізованим шляхом.
"Ще до російського вторгнення Україна почала впроваджувати європейські цінності та стандарти із захисту тварин від жорстокого поводження, імплементувала в національне законодавство відповідні положення міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного світу. Нині ми також не збираємося відхилятися від цього шляху", – заявив він.
Ухвалений Кабміном Порядок для регулювання чисельності собак та котів, що мешкають на вулиці, визначає:
- заходи з вилову та біостерилізації безпритульних тварин;
- перелік осіб, установ та організацій, які можуть надавати такі послуги;
- засоби вилову та порядок поводження з безпритульними тваринами.
Що буде з безпритульними тваринами
- Їх виловлюватимуть і за потреби надаватимуть ветеринарну допомогу.
- Їм будуть проводити ветеринарні огляди, вакцинацію, біостерилізацію та інші санітарні заходи.
- Кожну тварину будуть ідентифікувати, а дані про неї та фото – уноситимуть до муніципального реєстру.
- Після цього тварин передаватимуть до притулків, центрів реабілітації чи під нагляд громадських та благодійних організацій, які будуть доглядати тварин і шукати їм новий дім.
- Якщо тварину повертатимуть на волю в місце вилову, за нею наглядатимуть, а також їй будуть щорічно проводити ревакцинацію.
"Усі ці заходи допоможуть знизити ризик виникнення різних захворювань, усунути небезпеку для людей і захистити тварин від жорстокості", – зазначили в міністерстві.
Передбачається, що органи місцевої влади в різних областях мають розробити власні програми регулювання чисельності безпритульних тварин, керуючись законодавством про захист тварин від жорстокого поводження.
У Міндовкілля додали, що для підготовки Порядку консультувалися із зоозахисними організаціями.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що зоозахисники вимагають від влади заборонити розведення та продаж тварин на час воєнного стану та протягом 5 років після його закінчення, щоб розв'язати питання безпритульних тварин.