Держпідприємство "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" ухвалило держстандарт щодо закачування біометану в розподільчі й магістральні газові мережі.
На основі цього документу видаватимуться технічні умови для приєднання біометанових заводів до газорозподільних мереж, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Зазначається, що держстандарт розроблений на основі базових технічних стандартів ЄС. Уніфікація вимог до якості біометану з європейськими стандартами є важливим кроком для експорту біометану до Європи та подальшої інтеграції газових ринків.
В матеріалі пояснили, що стандарт є загальноукраїнським, тобто всі оператори мереж зможуть використовувати його в роботі.
Зазначається, що документ набуде чинності з 1 листопада 2023 року.
Керівник напряму декарбонізації “Регіональної газової компанії” Ігор Гоцик розповів, що біометан через своє походження містить компоненти, яких немає в природному газі, а саме:
- кремній;
- амоній;
- фторовані сполуки.
Він пояснив, що ці речовини можуть впливати на газорозподільну систему. Раніше українське законодавство не враховувало ці специфічні якості біометану.
В матеріалі додали, що розробку стандарту виконав технічний комітет зі стандартизації Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) за участю фахівців АТ "Житомиргаз" і технічного комітету РГК.
Нагадаємо, ТОВ "Оператор ГТС України" отримало заявки від понад 10 компаній, які розглядають можливість будівництва в Україні 31 біометанового заводу продуктивністю 225 млн куб. м на рік.
Як повідомляла раніше, НКРЕКП схвалила зміни до Кодексів газотранспортної та газорозподільних систем, що дозволить постачання біометану в мережі.