Зоозахисники закликали нардепів не голосувати за законопроєкт №8150 “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення вимог законодавства про харчові продукти, корми, ветеринарну медицину та благополуччя тварин”.
Активісти гуманістичного руху UAnimals в Instagram назвали цей документ живодерським та антигуманним.
Вони підкреслили, що законопроєкт №8150, серед іншого, пропонує прибрати із закону "Про захист тварин від жорстокого поводження" пункт про заборону масового зниження безпритульних тварин для депопуляції. Це може призвести до масового винищення безпритульних собак і котів.
Зоозахисники наголосили, що документ також дозволить поновити в Україні виробництво фуа-гра. Це гусяча або качача печінка, яку штучно збільшують шляхом відгодівлі, що спричиняє страждання птахів.
В повідомленні також підкреслили, що законопроєкт дозволяє патрання, обсмалювання, зняття шкіри, копчення, відокремлення частин у тварин тощо до припинення їхнього серцебиття. Це означатиме тортури для тварин навіть в момент вбивства.
Переглянути цей допис в Instagram
Проти законопроєкту №8150 також виступили активісти з громадської організації Yapomoga. Вони зазначили, що згідно зі ст.4 Закону "Про захист тварин" жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині.
"Авторами законопроєкту не обґрунтовано необхідності зниження стандартів захисту сільськогосподарських тварин у порівнянні з законодавством ЄС, що підлягає імплементації в Україні. Із законопроєктом №8150 Україна порушує міжнародні зобов‘язання щодо Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом", - зазначили зоозахисники з організації "Відкриті клітки".
Проте народний депутат Едуард Прощук на своїй Facebook-сторінці повідомив, що екокомітет рекомендував аграрному комітету, який відповідає за законопроєкт, доопрацювати його. Зокрема обов’язково прибрати норми, які стосуються жорстокого поводження з тваринами.
"Ті зміни, які пропонують зараз — абсурд. Є закон 2020 року про захист тварин. В ньому прописані основні гуманні принципи щодо них, які існують у всіх цивілізованих країнах", — наголосив він.
Нагадаємо, комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування має подати свої пропозиції до законопроєкту №8150 “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення вимог законодавства про харчові продукти, корми, ветеринарну медицину та благополуччя тварин”.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Обухові, Київська область, зоозахисники закликали поліцію захистити тварин від горезвісного догхантера з Києва Олексія Святогора. Він пообіцяв знищити безпритульних собак в обговоренні Facebook-спільноти “Підслухано Обухів”.