В Україні почали обговорення змін до Податкового кодексу, щоб поширити екоподаток на захоронення та розміщення відходів.
Ставки податків мають стимулювати зменшення прямого захоронення і заохочувати до збільшення обсягів сортування та рециклінгу, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.
В повідомленні підкреслили, що реформа податкового законодавства покликана узгодити його з рамковим закону №2320-IX "Про управління відходами". Екологічний податок розглядають як інструмент переходу від захоронення до переробки відходів.
Міндовкілля ініціювало внутрішньоурядові обговорення концепції реформування у сфері управління відходами. Також планується низка обговорень із громадськістю та бізнесом.
“В країнах, де екологічний податок високий, є більше передумов для переробки відходів, а у країнах, де він низький, переробляється лише їхня невелика кількість”, – розповіли у пресслужбі.
Зазначається, що у 2020-2021 роках, переважна більшість усіх відходів в Україні була задекларована як малонебезпечні відходи. Значний їх відсоток можна було б посортувати і переробити. Проте вони потрапили на полігони.
В повідомленні додали, що податки на захоронення відходів на полігонах запровадили у 23 країнах-членах ЄС, а також у Швейцарії та Великій Британії. Ставки податку варіюють від 5 до 100 євро за тонну.
Нагадаємо, Кабінет міністрів схвалив законопроєкт "Про упаковку та відходи упаковки", який регламентує поняття розширеної відповідальності виробника (РВВ).
Раніше ЕкоПолітика аналізувала, що у галузі управління відходами змінилося з набуттям чинності Закону № 2320-IX "Про управління відходами" і чи зможе Україна подолати сміттєву навалу.