Фото – Під Харковом питна вода перетворилася на жовту та липку рідину. Фото

Під Харковом питна вода перетворилася на жовту та липку рідину. Фото

Катерина Бєлоусова

В Озерянах немає водопроводу і люди використовували воду з колодязів

На Харківщині в селах Верхня та Нижня Озеряна, що біля міста Мерефа, вода в домогосподарствах стала жовтою та липкою, її поверхня вкривається маслянистою плівкою, а сама вода набула неприємного запаху.

Вода змінилася як в свердловинах, так і в озері, що ймовірно повʼязано з діяльність ПрАТ "Укргазвидобуток", повідомляє Facebook-спільнота “Новини Озерян”.

facebook.com/OTGozeryana

В повідомленні наголосили, що місцеві мешканці не можуть використовувати раніше чисту воду навіть для технічних потреб. 

facebook.com/OTGozeryana

Автори розповіли, що в Озерянах немає водопроводу і люди використовували воду з колодязів.

“У 2021 році попри протести людей, звернення до різних інстанцій, зокрема до міськради – все ж таки ПРАТ “Укргазвидобуток” почав бурити газову свердловину на території громади поблизу будинків мешканців. Відомо, що газова свердловина перетинає 6 водних горизонтів і при цьому геологічна будова тут складна, можуть бути розломи, що може привести до “неприємностей” з водою”, – йдеться в повідомленні.

Автори припустили, що забруднення води повʼязане з тим, що газовики порушили водоохоронну зону при будівництві під'їзної дороги до газової свердловини.

Нагадаємо, у Кривому Розі екоактивісти виявили, що лише 3 з 12 альтернативних джерел води в місті умовно придатні для санітарно-побутових потреб.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Харківщині Оскільське водосховище опинилося на межі екологічної катастрофи через російську агресію.

Читайте також
Фото – Мешканці Києва помітили зелене забарвлення води у Дніпрі: чим воно загрожує?
Мешканці Києва помітили зелене забарвлення води у Дніпрі: чим воно загрожує?

Кияни помічають позеленіння води та великі накопичення водоростей на місцевих пляжах

Фото – Місто з “найчистішою” водою у Швеції роками споживало токсини з авіабази
Місто з “найчистішою” водою у Швеції роками споживало токсини з авіабази

Через понад 11 років мешканці все ще домагаються компенсації за завдану їхньому здоров’ю шкоду

Фото – Фахівець розповів, в яких регіонах України вода найбільш забруднена
Фахівець розповів, в яких регіонах України вода найбільш забруднена

Серед основних факторів впливу – промисловість та сільське господарство 

Фото – З травня в Україні якість поверхневих вод контролюватимуть за європейськими нормами
З травня в Україні якість поверхневих вод контролюватимуть за європейськими нормами

Над розробкою відповідних стандартів працювала команда експертів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в партнерстві з національними технічними комітетами стандартизації  ТК 82 "Охорона довкілля" та ТК 147 "Якість питної води"