В Індії компанія Adani Green Energy Limited (AGEL) почала будувати найбільшу у світі сонячну та вітрову електростанцію у штаті Гуджарат, розмір якої буде у пʼять разів більшим за Париж – близько 518 км2.
Станція розташована на непридатній для іншої діяльності території, а саме на соляній пустелі поблизу кордону з Пакистаном, повідомляє CNN.
Зазначається, що після запуску станція зможе забезпечувати енергією 16 мільйонів родин, що еквівалентно населенню Швейцарії. Її планують збудувати за пʼять років. Вартість станції сягає $20 мільярдів.
В компанії наголосили, що станція вироблятиме близько 30 ГВт енергії.
"Настільки великий регіон, такий незавантажений регіон, там немає дикої природи, немає рослинності, немає житла. Немає кращого альтернативного використання цієї землі", – сказав директор AGEL Сагар Адані.
У матеріалі підкреслили, що успішний запуск станції матиме вирішальне значення для досягнення кліматичних та екологічних цілей Індії. Адже густонаселена країна досі забезпечує близько 70% потреб в електроенергії завдяки вугіллю. Окрім того, країна швидко розвивається і якщо економічне зростання буде забезпечуватися використанням викопного палива – це призведе до кліматичної катастрофи.
Зазначається, що уряд Індії встановив ціль щодо 500 ГВт електроенергії, що не використовує викопне паливо, до 2030 року. AGEL, найбільша в країні компанія з відновлюваної енергетики, має на меті забезпечити принаймні 9% цього, причому майже 30 ГВт з парку Khavda у Гуджараті.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у 2023 році в Об'єднаних Арабських Еміратах в Абу-Дабі запустили найбільшу у світі сонячну електростанцію з потужністю 2 ГВт.