В Індії почали будувати найбільшу у світі зелену електростанцію – розміром з пʼять Парижів edition.cnn.com

В Індії почали будувати найбільшу у світі зелену електростанцію – розміром з пʼять Парижів

Катерина Бєлоусова

Станція вироблятиме близько 30 ГВт енергії

В Індії компанія  Adani Green Energy Limited (AGEL) почала будувати найбільшу у світі сонячну та вітрову електростанцію у штаті Гуджарат, розмір якої буде у пʼять разів більшим за Париж – близько 518 км2.

Станція розташована на непридатній для іншої діяльності території, а саме на соляній пустелі поблизу кордону з Пакистаном, повідомляє CNN.

Зазначається, що після запуску станція зможе забезпечувати енергією 16 мільйонів родин, що еквівалентно населенню Швейцарії. Її планують збудувати за пʼять років. Вартість станції сягає $20 мільярдів.

В компанії наголосили, що станція вироблятиме близько 30 ГВт енергії.

"Настільки великий регіон, такий незавантажений регіон, там немає дикої природи, немає рослинності, немає житла. Немає кращого альтернативного використання цієї землі", – сказав директор AGEL Сагар Адані.

У матеріалі підкреслили, що успішний запуск станції матиме вирішальне значення для досягнення кліматичних та екологічних цілей Індії. Адже густонаселена країна досі забезпечує близько 70% потреб в електроенергії завдяки вугіллю. Окрім того, країна швидко розвивається і якщо економічне зростання буде забезпечуватися використанням викопного палива – це призведе до кліматичної катастрофи.

Зазначається, що уряд Індії встановив ціль щодо 500 ГВт електроенергії, що не використовує викопне паливо, до 2030 року. AGEL, найбільша в країні компанія з відновлюваної енергетики, має на меті забезпечити принаймні 9% цього, причому майже 30 ГВт з парку Khavda у Гуджараті.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у 2023 році в Об'єднаних Арабських Еміратах в Абу-Дабі запустили найбільшу у світі сонячну електростанцію з потужністю 2 ГВт.

Читайте також
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю

Країна побудувала повні промислові ланцюжки для досліджень, розробки та інтегрованого виробництва вітрового та сонячного фотоелектричного обладнання 

В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%
В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%

Але причина не у бурхливому рості галузі 

Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі
Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі

Вітрова та сонячна енергетика також встановили рекорд

Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію
Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію

Виробник поставив собі мету досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року і планомірно до неї йде