Управління екології КМДА звинуватили у махінаціях задля забудови Оболонського острова у Києві  biz.censor.net

Управління екології КМДА звинуватили у махінаціях задля забудови Оболонського острова у Києві 

Ганна Велика

За твердженням аналітика, війна стала прикриттям для оборудок із заповідною територією

Товариство “Дніпровський проєктно-вишукувальний інститут”, розробник оцінки впливу на довкілля (ОВД) по об’єкту: “Капітальний ремонт елементів благоустрою острова Оболонський в Оболонському районі м. Києва”, сфальшувало проведення необхідних досліджень, а Управління екології Київської міської державної адміністрації навмисно закрило на це очі.

Таку думку висловив Георгій Могильний, аналітик громадської ініціативи “Голка”, у своєму матеріалі.

Найперше він зазначив, що численних порушень на Оболонському можна було б уникнути, якби Міндовкілля не закрило доступу до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля у режимі онлайн. Аналітик констатував, що через це громадськість втратила можливість виявляти випадки недотримання вимог законодавства.

Конкретно щодо острова Оболонського у Києві, який вже 20 років є об’єктом природно-заповідного фонду – частиною регіонального ландшафтного парку (РЛП) “Дніпровські острови”, Могильний назвав такі порушення:

1. Через початок широкомасштабного вторгнення росії громадське обговорення, розпочате за 2 тижні до цього і яке офіційно тривало майже до кінця березня 2022 року, коли йшов наступ російських військ на Київ, перетворилося на фікцію.

“Вже  наступного дня після завершення цих “обговорень” Мінекології наказом №159 обмежило доступ до реєстру, закривши повністю публічний доступ і залишивши його лише для працівників уповноважених органів, що відповідають за надання висновків з оцінки впливу на довкілля”, – каже аналітик.

2. Без розробки й затвердження Проєкту організації території РЛП “Дніпровські острови” будівництво на острові Оболонський заборонено.

Георгій Могильний розповідає, що такий проєкт мало розробити КП “Плесо”, але так цього і не зробило. Принагідно він зауважує, що Управління екології та природних ресурсів КМДА вимагало від комунального підприємства це зробити, а ж поки Віталій Кличко не змінив його керівника – призначив начальником цього підрозділу Олександра Возного, який і досі його очолює. З того моменту позиція Управління змінилася.

3. У звіті вказана неправдива інформація щодо озеленення острова – 25% замість 100%.

“Якщо тут з’явиться розважальний парк, то площа озеленення острова, що належить до природно-заповідного фонду, має зменшитися майже у 2 рази. Для цього достатньо подивитися проєкт будівництва. Однак сфальшований звіт переконує, що відбувається прямо протилежне — начебто передбачено “повне збереження існуючих дерев” і “максимальне збереження існуючого рослинного покриву”, – каже аналітик.

Він стверджує, що в Управлінні екології КМДА не побачили цієї очевидної маніпуляції й у свій висновок просто скопіювали зі звіту опис, що прямо суперечить запланованим роботам, хоча мали перевірити висновок на відповідність законодавству. Тому аналітик припускає два можливих пояснення: або висновок видали й скопіювали недостовірну інформацію зі звіту без перевірки, або знали про порушення і просто заплющили на це очі.

4. Не було проведене дослідження біорізноманіття.

За словами Могильного, єдині дослідження, що проводилися, – це кількісний аналіз проби фітопланктону у воді поряд з островом. А як результати досліджень рослинності Оболонського, видали опис зовсім іншого острова, який адміністративно розташований навіть не в Оболонському, а в Деснянському районі Києва.

Як раніше розповідала ЕкоПолітика, Оболонський острів завжди був об’єктом підвищеної уваги. Так, у серпні 2022 року співробітники НАБУ, САП та КМДА запобігли незаконному відчуженню у приватну власність Оболонського острова площею 147,7 тис. кв. м.

На початку червня ми повідомляли, що екологи КЕКЦ виявили знищення на Оболонському острові однієї з найбільших у столиці популяцій червонокнижних рослин – півників сибірських. Кількома днями пізніше ЕкоПолітика інформувала про те, що на Оболонському острові незаконно знесли близько 200 вікових дерев і близько 1000 кущів й висадили замість них молоді деревця. Крім зелених насаджень, під час реконструкції будівельники зруйнували місця проживання червонокнижних тварин та повністю знищили шар ґрунту на площі близько 14 га.

У липні Оболонська окружна прокуратура міста Києва після звернення КЕКЦ відкрила кримінальне провадження по факту масового знищення природи на Оболонському острові у Києві.

Читайте також
Екопрокуратура змогла захистити унікальну природну пам’ятку
Екопрокуратура змогла захистити унікальну природну пам’ятку

Цей об’єкт є одним із найбільших масивів природних заболочених лісів Полісся