“Укргідроенерго” хоче побудувати найбільший в Європі підземний енергонакопичувач shutterstock

“Укргідроенерго” хоче побудувати найбільший в Європі підземний енергонакопичувач

Катерина Бєлоусова

Компанія також планує будівництво сонячної електростанції на 63,9 МВт

Генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота заявив, що компанія планує у 2024 році розпочати будівництво найбільшого в Європі накопичувача енергії energy storage на 212 МВт на гідроелектростанції (ГЕС).

Щоб убезпечити його від російської агресії, energy storage побудують під землею, повідомляє DW.

Сирота розповів, що "Укргідроенерго" узгодило зі Світовим банком план реалізації проєкту. До кінця 2023 року буде завершена розробка техніко-економічного обґрунтування, проєктне рішення будівництва та будуть проведені необхідні закупівлі. 

Він додав, що компанія також планує будівництво сонячної електростанції на 63,9 МВт як додаткового джерела енергії для власних потреб ГЕС і для зарядження систем накопичення електроенергії.

“Це своєрідний промисловий акумулятор, де можна буде накопичувати енергію, коли її багато, та використовувати її в періоди дефіциту. Також energy storage дасть можливість вирівнювати баланси “зеленої” генерації під час погодних коливань”, – розповів Сирота.

Нагадаємо, Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) і Фонд чистих технологій позичать ПрАТ "Укргідроенерго" $211 мільйонів на встановлення систем накопичення енергії та сонячних електростанцій.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, ПрАТ "Укргідроенерго" представило пілотний проєкт виробництва “зеленого” водню на базі гідроелектростанції “ДніпроГЕС”, номінальна потужність якого становитиме 1 МВт.

Читайте також
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни

Попри виклики повномасштабного вторгнення, українські компанії та інвестори знаходять можливості для створення та розвитку “зелених” проєктів

Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці

Держави по всьому світу продовжують нарощувати свої спроможності у генерації енергії з біомаси

Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал