Український "зелений" інвестплан на понад $31 млрд презентували у Стокгольмі

Український "зелений" інвестплан на понад $31 млрд презентували у Стокгольмі me.gov.ua

Марія Семенова

Презентовані інвестпроєкти в межах НПЕК-2030 охоплюють, зокрема, сектори ВДЕ, декарбонізації промисловості й енергоефективності

Україна презентувала Національний план з енергетики та клімату перед шведськими партнерами. Ukraine’s Energy and Climate Investment Roadshow in Sweden – уже друга презентація української комплексної стратегії із "зеленої" трансформації й відбудови після аналогічної події в Лондоні.

У Стокгольмі розповіли про проєкти на суму $31,4 млрд, які відкриті для міжнародних інвестицій. Про це повідомляє Міністерство енергетики, довкілля та сільського господарства України.

Комплексна стратегія до 2030 року

Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) на період до 2030 року стратегічно охоплює всі сфери, важливі для формування нової моделі української економіки – ефективної та водночас екологічної.

Шведській стороні розповіли про проєкти у галузях відновлювальної енергетики, декарбонізації індустрії, розвитку Net Zero технологій, енергоефективності, а також можливості виробництва водневого і ядерного енергообладнання.

"Зменшення енерговитрат означає більшу енергонезалежність, нижчу собівартість продукції, відповідно більш конкурентну промисловість. Це формує новий ринок – відкритий до інновацій і промислової модернізації. Партнери, які вже зараз приходять із сучасними рішеннями в Україну, стають учасниками не лише відбудови, а й формування нової економіки майбутнього", – наголосив заступник Міністра Андрій Телюпа.

Декарбонізація – за замовчуванням

Україна поглиблює дослідницьку роботу щодо зменшення викидів вуглецю у різних секторах економіки. Про це у Стокгольмі розповіли представники Офісу зеленого переходу. Зокрема, вже фіналізовано аналіз для сільського господарства та цементної промисловості.

"Ми шукаємо найоптимальніші шляхи досягнення кліматичних цілей, адже це передумова для розвитку промисловості та залучення інвестицій. Наступними стануть металургія і сфера відходів", – зазначив експерт з питань зеленого фінансування Офісу Дмитро Сич.

Саме металургія, а також гірничовидобувна індустрія особливо важливі в контексті декарбонізації. Тож українська сторона вивчатиме ці сектори особливо уважно задля вуглецевого коригування на кордонах Європейського Союзу.

Про основні цілі НПЕК-2030 ЕкоПолітика розповідала раніше.

Читайте також
Спека загрожує життю людей через зниження фізактивності і ризики супутніх хвороб
Спека загрожує життю людей через зниження фізактивності і ризики супутніх хвороб

Вже до 2050 року цей вплив глобального потепління передчасно забиратиме життя у пів мільйона людей щороку

У ЄС в 2025 році ВДЕ дали понад 47% енергії. Лідирує вітер
У ЄС в 2025 році ВДЕ дали понад 47% енергії. Лідирує вітер

Найбільш "зелена" країна – Данія із часткою чистої генерації у 92,4%

Роздільний збір пляшок без ДПС: чому це не працює у ЄС і не спрацює в Україні
Роздільний збір пляшок без ДПС: чому це не працює у ЄС і не спрацює в Україні

Законотворці самі закладають розбіжність із євронормами, яка завадить досягненню європейських цілей з рециклінгу

В Україні можуть зрости штрафи за забруднення і безгосподарне використання водойм
В Україні можуть зрости штрафи за забруднення і безгосподарне використання водойм

У разі ухвалення законопроєкту за порушення права держвласності на води доведеться платити 5100 грн замість чинних 136 грн