Чернігівський благодійний фонд "Шабля" передав для підрозділу ЗСУ мобільні сонячні електростанції. Аналогічні панелі, як у цих СЕС, використовують на космічних апаратах, а компанія-виробник дає на них понад 30 років гарантії.
Про це розповідає “Суспільне. Чернігів”.
На думку голови БФ “Шабля” Олександра Петренка, панелі американської корпорації SunPower, які вони закупили для захисників, створені за найкращою у світі технологією.
Мобільні мініСЕС забезпечують автономну роботу майстерні з ремонту електричного обладнання та комп'ютерної діагностики військових зразків техніки. Крім того, вони допомагають нашим військовим залишатися непоміченими, адже генератор у зоні бойових дій занадто шумний та виділяє тепло, яке вловлюють дрони з тепловізорами.
"І це неприпустимо. А от сонячні панелі — це вихід. Тому що — став, сховався десь трішки за якимось деревом, але так, щоб тінь не впала на сонячну панель, машини не видно", – говорить військовослужбовець ЗСУ Віктор Демидюк.
Потужність таких СЕС – 400 Вт. Сонячні панелі забезпечують безперебійну роботу майстерні вдень. А вночі, коли сонця немає, захисники працюють від акумулятора, який зарядили панелі. Хлопці кажуть, що його в принципі вистачає на всю ніч.
Додатково до панелей, закріплених на бусі, волонтери забезпечили військових мобільною СЕС, яка компактно змонтована на причепі, а коли потрібна велика потужність, її теж розкладають. СЕС на причепі додає ще 3 кВт.
За словами Олександра Петренка, мобільні мініСЕС коштують близько $4000, а причіп із панелями – $10 000. Їх зібрали завдяки міжнародним партнерам, донорам і українським компаніям.
Як розповідала ЕкоПолітика раніше, у Сумах СЕС забезпечує водопостачання міста під час блекаутів.