Українцям пояснили, чому не можна обрізати дерева до стовбурів

Українцям пояснили, чому не можна обрізати дерева до стовбурів

Катерина Бєлоусова

Саме в листі виробляються органічні речовини, якими харчується усе дерево

Масове кронування дерев в українських містах, тобто обрізка до стовбурів, не лише псує естетику вулиць, а й призводить до загибелі дерев.

Екоактивісти з громадської організації “Зелена Хвиля” у Facebook пояснили, що після такого догляду дерева часто стають аварійними, потерпають від шкідників та всихають.

Зазначається, що після обрізки дерева втрачають необхідне співвідношення крони та кореневої системи. Виробництво та обмін речовин порушується, через це дерево може загинути не “відпустивши” нову крону.

Варто зазначити, що саме в листі виробляються органічні речовини, якими харчується усе дерево. Окрім того, специфічні клітини в листі, так звані продихи, забезпечують постійний рух води та поживних речовин в рослині.

Екоактивісти підкреслили, що якщо дерево виживає – воно випускає нові паростки зі сплячих бруньок. Ці паростки ростуть дуже швидко, до 6 метрів на рік, проте їхня кількість набагато більша, а кріплення до стовбура слабше. Через це дерево доведеться обрізати набагато частіше. Окрім того, нові паростки легко можуть відламатися від стовбура внаслідок негоди.

“Позбавлене листя дерево стає слабким, його захисні механізми працюють гірше, рани гояться довше. У цей тривалий період рослина більше схильна до хвороб”, – підкреслили в повідомленні.

Екоактивісти додали, що у зрізах заводяться шкідники і дерево може почати гнити зсередини.

Нагадаємо, після кронування, тобто обрізки майже всіх гілок, дерева за кілька років помирають.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Харкові на набережній повністю обрізали крони 18 з 19 дерев, перетворивши їх на стовбури.

Теги:
Читайте також
На Запоріжжі судитимуть озброєне злочинне угруповання “чорних лісорубів” 
На Запоріжжі судитимуть озброєне злочинне угруповання “чорних лісорубів” 

Майже півтора року вони знищували захисні насадження на території Запорізького району

“Парк у Роздолі цінніший за палац”, – іноземні арбористи
“Парк у Роздолі цінніший за палац”, – іноземні арбористи

Обстеження дерев пам’ятки садово-паркового мистецтва профінансував Фонд Семена Обломея, загиблого українського захисника, який мріяв стати арбористом та доглядати за деревами в містах України

У Львівській області за 2 місяці висадили понад 5 млн дерев
У Львівській області за 2 місяці висадили понад 5 млн дерев

Органи місцевого самоврядування також долучилися до озеленення територій