Спалювання скошеної трави восени разом з опалим листям погіршує стан повітря та шкодить здоров’ю людей.
У громадській організації “Екологічні новини” розповіли про 8 варіантів, як знайти для неї застосування з користю для господарства та без збитків для довкілля.
- Корм і підстилка для тварин:
- траву можна використовувати як корм для свійських тварин (кролів, корів тощо);
- також вона підійде як підстилка для тварин;
- досвідчені господарі роблять із трави силос і сінаж – соковиті та поживні корми.
- Компостування:
- трава є чудовим компонентом для компосту;
- якщо у вас немає місця для компостера або вам потрібно швидке добриво, можна зробити "компост у мішках". Це не справжнє компостування, оскільки в ньому не беруть участь аеробні мікроорганізми, але воно дозволяє отримати компост за 1,5-3 місяці. Для цього траву складають у герметичну ємність і закривають.
- Мульчування:
- воно допомагає зберегти вологу в ґрунті, покращує його структуру та захищає від масового проростання бур'янів;
- є також метод "активної гарячої мульчі". Для її приготування свіжоскошену траву збирають у герметичну ємність до підвищення температури, після чого використовують для мульчування.
- Зелене добриво: для його приготування необхідно заповнити травою бочку на 1/3 об'єму, залити водою та залишити на кілька тижнів. У теплу погоду це добриво буде готове швидше.
- “Теплі” грядки: свіжоскошену або підсушену траву можна використовувати для закладання “теплих” грядок, які забезпечують більш ранню врожайність.
- Зберігання овочів і фруктів: у скошеній траві добре зберігаються овочі та фрукти, особливо яблука пізніх сортів та томати.
- Захист рослин від заморозків: суха трава чудово підійде для грядок з полуницями та підзимових посівів.
- Нейтралізація запахів: свіжоскошену траву рекомендують викидати у вигрібну яму для зменшення неприємних запахів.
Раніше ЕкоПолітика публікувала поради фахівців, як просто зробити компост. Також ми писали про те, що на тлі аномальної спеки українські громади відмовляються від косіння трави.