Україна та США запускають 3 нові проєкти, спрямовані на декарбонізацію

Україна та США запускають 3 нові проєкти, спрямовані на декарбонізацію shutterstock
Ганна Велика

За словами нардепки Олени Криворучкіної, їх загальне фінансування складе $30 млн

Під час кліматичної конференції COP29 у Баку США та Україна оголосили про запуск 3 нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР).

Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.

Партнерство реалізовуватиметься в рамках програми FIRST (Foundational Infrastructure for the Responsible Use of Small Modular Reactor Technology – Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів). Вона включатиме 3 взаємопов'язаних проєкти:

  1. Проєкт “Чисте паливо”: будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку.
  2. Проєкт “Фенікс”: передбачає конверсію вугільних електростанцій на ММР.
  3. Проєкт “Чиста сталь”: розробка дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР.

У міністерстві зазначили, що ця ініціатива є стратегічним кроком для:

  • досягнення глобальних кліматичних цілей;
  • регіональної енергетичної безпеки;
  • економічного зростання;
  • перспективи післявоєнного лідерства України у використанні передових ядерних технологій.

Народна депутатка Олена Криворучкіна на своїй Facebook-сторінці розповіла, що загальне фінансування 3 нових проєктів у сфері ММР складе $30 млн.

"Україна пов’язує своє майбутнє з атомною енергетикою. Попри те, що наша країна пережила аварію на Чорнобильській АЕС і зараз стикається з безпрецедентними викликами у зв'язку з окупацією росією найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС, ми продовжуємо рухатися вперед, модернізуючи наш нинішній атомний парк і реалізуючи наші плани щодо будівництва нових атомних генеруючих потужностей", – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко у своєму онлайн-виступі.

Раніше ЕкоПолітика розповідала, що Європарламент ухвалив рішення щодо включення атомної енергетики до "зелених технологій". Також ми повідомляли, що Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу, участь у якій допоможе залучити інвесторів до зеленого відновлення нашої країни.

Читайте також
Уряд затвердив правила захисту торфовищ: від формування кадастру до обмежень використання
Уряд затвердив правила захисту торфовищ: від формування кадастру до обмежень використання

Це має вберегти цінні для кліматичної стійкості та біорізноманіття екосистеми

В Україні на "зелену" енергію припало 11% загальної генерації у 2025 році – НКРЕКП
В Україні на "зелену" енергію припало 11% загальної генерації у 2025 році – НКРЕКП

Беззаперечним лідером чистої генерації залишається сонячна енергетика

Україна теплішає трохи швидше за весь світ. Як це впливає на сезони та опади?
Україна теплішає трохи швидше за весь світ. Як це впливає на сезони та опади?

Спека все частіше змінюється градом, а зимова відлига – лютими морозами

Зарплати у 1,5 млн та 5+ млн премії: скільки заробляють директори в ДП "Ліси України"
Зарплати у 1,5 млн та 5+ млн премії: скільки заробляють директори в ДП "Ліси України"

Директори департаментів отримали у понад 10 разів більше за прем’єр-міністерку України