Україна стане лідером розвитку “зеленої” енергетики – Зеленський

Україна стане лідером розвитку “зеленої” енергетики – Зеленський

Катерина Бєлоусова

Україна повинна стати одними з гарантів європейської енергобезпеки

Президент України Володимир Зеленський під час щорічного послання у Верховній Раді заявив, що Україна має стати і стане лідером в побудові сучасної “зеленої” енергетики.

Це дозволить децентралізовану енергосистему, забезпечити країну та ЄС “чистою” енергією, а також історично посилить роль України в Європі, передає заступник міністра енергетики Ярослав Демченков у Facebook.

Зеленський підкреслив, що розвиток відновлювальних джерел енергії дозволить протидіяти військовим, політичним, економічним чи кліматичним загрозам та викликам.

“Це дозволить нам створити децентралізовану енергосистему, яку не зруйнувати ракетними ударами. Сьогодні всі бачать – це небезпечно, коли міста залежать від кількох великих електростанцій. Сучасному місту потрібні децентралізовані джерела енергії і лише “зелена” енергетика може дійсно це забезпечити”, – підкреслив він.

Зеленський наголосив, що Україна, завдяки розвитку ВДЕ, атомної та водневої енергетики, зможе забезпечити свої потреби, а  у мирний час – і Європи. Це буде історичне посилення ролі України в Європі.

“Ми можемо, а отже повинні стати одними з гарантів європейської енергобезпеки. І це завдання на завтра. А сьогодні ми маємо пройти і ми обов’язково пройдемо цю зиму”, – сказав президент України.

Демченков зазначив, що Міненерго вже заклало ці напрямки у стратегії та плани з повоєнного відновлення енергетичного сектору. Це зробить Україну сильнішою, впливовішою та заможнішою.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна може бути і обов’язково стане "зеленим" енергетичним хабом для Європи.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президент України Володимир Зеленський у зверненні до учасників Bloomberg New Economy Forum заявив, що Україна після війни зможе замістити “зеленою” енергією брудне викопне паливо з росії.

Читайте також
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал 

Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС
Вперше в Україні ОСББ отримало кредит за програмою “5-7-9%” на встановлення СЕС

Кількість заявок на пільгові кредити від громадян та бізнесу вже перевищила 7 тисяч