Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку здійснення державного моніторингу вод. Відтепер вітчизняні вимірювальні лабораторії застосовуватимуть практику системи управління якістю відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 "Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій".
Про це повідомляють у Міндовкіллі.
Цей державний стандарт імплементує Директиву Єврокомісії 2009/90/ЄС.
Міжнародний стандарт ДСТУ ISO/ІЕС 17025 встановлює вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій. Наприкінці 2017 року міжнародні організації стандартизації – ISO та ІЕС оприлюднили нову версію цього стандарту. Вона впроваджена в ЄС як EN ISO/ІЕС 17025:2017, а в Україні як ДСТУ EN ISO/ІЕС 17025:2019.
Але його вимоги застосовуються не лише для акредитації випробувальної лабораторії національними агентствами з акредитації, а в основному для організації якісної роботи в самій лабораторії.
У Міндовкілля зазначили, що дотримання акредитаційних вимог вимірювальними лабораторіями забезпечує достовірність, точність та надійність даних моніторингу та реальну інформацію щодо стану водних об’єктів. У відомстві також нагадали, що запропоновані зміни відповідають євроінтеграційним зобов’язанням у сфері водної політики та сприятимуть впровадженню єдиних з ЄС підходів до оцінки стану вод.
Нагадаємо, що 3 роки тому перша в Україні лабораторія отримала акредитацію відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 у сфері хімічних і фізико-хімічних методів випробувань поверхневих, стічних, підземних вод і ґрунту. Вона знаходиться в Івано-Франківську.