Україна отримала статус спостерігача у Севільському процесі, який передбачає систематичне оновлення екологічних норм та зменшення промислових викидів в повітря, воду та ґрунт.
Після приєднання до ЄС країна отримає “право голосу”, щоб українські реалії для промисловості були враховані при розробці найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ), повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець наголосив, що для України це важливий крок.
“Для нас це політичний крок, який вже зараз відкриє технічні можливості для українських фахівців: обмінюватися досвідом і передовою практикою імплементації 75 директиви ЄС, вивчати процедури складання НДТМ та впровадження інтегрованого довкільного дозволу”, – сказав він.
За його словами, це допоможе Україні вибудувати якісну національну політику у сфері запобігання та контролю промислового забруднення в умовах війни та з чітким баченням "зеленого" повоєнного розвитку. Адже відновлення промисловості здійснюватиметься за НДТМ.
Стрілець додав, що відомство очікує прийняття законопроєкту №6004-д “Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля” (“Про промислове забруднення”).
“Системно підходимо до питань подальшої відбудови промисловості та країни загалом. Впевнений, що започаткований всебічний діалог дасть нам змогу якісно запустити надважливу реформу задля "зеленого” майбутнього країни”, – сказав він.
Нагадаємо, Верховна Рада 29 травня ухвалила у першому читанні законопроєкт №6004-д, який передбачає реформу промислового забруднення. Однак в документі не враховані зауваження громадськості.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Європейська бізнес асоціація закликала доопрацювати 3 принципові моменти в законопроєкті №6004-д “Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля”.