Українська делегація на міжнародній конференції Рамсарської Конвенції (COP14) закликала учасників рішуче відреагувати на знищення росією довкілля.
Від воєнної агресії вже зазнали руйнувань близько 600 тисяч гектарів водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
В повідомленні зазначили, що 14-те засідання Конференції Договірних Сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, проходить 5–13 листопада у змішаному форматі у Женеві (Швейцарія) та Ухані (Китай). В COP14 беруть участь понад 160 країн світу.
Учасники заходу розглядають результати імплементації Рамсарської Конвенції у 2019-2022 роках та окреслять пріоритети подальшого удосконалення цього міжнародного-правового інструменту на наступний трирічний період.
Україну в спільній заяві підтримала 31 країна світу, а саме: Андорра, Албанія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Гватемала, Японія, Латвія, Литва, Мальта, Молдова, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Республіка Корея, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Велика Британія та США.
Вони:
- звернули увагу на негативні наслідки збройної агресії рф для довкілля України, зокрема в контексті руйнування рф близько 600 тисячі гектарів водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення;
- засудили підрив росією принципів функціонування Рамсарської Конвенції;
- закликали рф негайно припинити агресію проти України, зокрема руйнування природних об’єктів;
- наголосили на необхідності здійснення екологічної оцінки шкоди, завданої рф Україні та європейському регіону, й надання ефективної міжнародної допомоги для відновлення заповідних територій.
Автори зазначили, що Рамсарська Конвенція є першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Наразі вона охоплює всі аспекти збереження та збалансованого використання водно-болотних екосистем, цінних для збереження біологічного різноманіття та забезпечення існування людини.
“З часу проведення попереднього 13-го засідання Конференції у 2018 році до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення внесено 11 водно-болотних угідь України. Тож на сьогодні Рамсарський список містить 50 українських водно-болотних угідь міжнародного значення, загальною площею 951,5 тисячі гектарів”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що руйнація довкілля в Україні ставить під загрозу знищення 2,5 млн га природоохоронної мережі Європи, а саме 17 Рамсарських об’єктів.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Сергій Власенко заявив, що збройна агресія рф загострює кліматичну кризу у світі.