Уряд Великобританії розпочав перегляд стратегії Net-Zero, щоб досягти нульових викидів до 2050 року та підвищити енергетичну безпеку та доступність.
Такий перегляд допоможе вивчити вплив різних способів досягнення кліматичних цілей на населення та економіку, а також максимізувати економічні можливості “зеленого” переходу, повідомляє OilPrice.
Незалежний тримісячний огляд очолить ексміністр енергетики Великобританії Кріс Скідмор. Результати дослідження мають бути готовими до кінця 2022 року.
В матеріалі підкреслили, що для нового уряду Ліз Трасс юридичні зобовʼязання щодо кліматичних цілей країни “залишаються в силі”, однак мають сприяти розвитку та бізнесу. Наразі стрімке зростання цін на енергоносії обтяжує британські домогосподарства та підприємства.
“Уряд, як і раніше, відданий досягненню наших цілей щодо нульових викидів, але оскільки росія використовує енергію як зброю по всій Європі, ми повинні переконатися, що робимо це таким чином, щоб підвищити енергетичну безпеку і не покладати надмірний тягар на підприємства чи споживачів", – заявив держсекретар у справах бізнесу та енергетики Джейкоб Ріс-Могг.
Так новий уряд Великобританії нещодавно вжив заходів, щоб максимізувати потенціал внутрішнього видобутку нафти та газу для зменшення залежність від імпорту. Зокрема в Англії скасували мораторій на видобуток сланцевого газу, щоб збільшити внутрішнє виробництво енергії.
Також уряд Великобританії підтвердив свою підтримку нового раунду ліцензування нафти і газу в Північному морі, який, як очікується, призведе до отримання понад 100 нових ліцензій.
"Щоб досягти цього, нам потрібно буде вивчити всі доступні для нас шляхи видобутку сонячної енергії, вітру, нафти та газу, тому це правильно, що ми зняли паузу, щоб реалізувати будь-які потенційні джерела внутрішнього газу", – прокоментував Ріс-Могг скасування паузи у видобутку сланцевого газу.
Нагадаємо, влада Великої Британії розробила стратегію енергетичної безпеки з метою незалежності країни від постачання палива та енергоносіїв.
Як повідомляла ЕкоПолвтика раніше, в ЄС хочуть отримати €140 млрд за рахунок 33% податку на надприбуток енергетичних компаній за 2022 фінансовий рік та направити ці кошти на підтримку домогосподарств і підприємств.