У Великій Британії запустили першу плавучу сонячну електростанцію solarpowerportal.co.uk

У Великій Британії запустили першу плавучу сонячну електростанцію

Катерина Бєлоусова

Експерти оцінюють потенційний ринок плаваючої сонячної потужності на 4000 ГВт

Компанія Nova Innovation, що займається приливною енергією, встановила у Шотландії, Велика Британія, першу плавучу сонячну електростанцію у порту Лейт.

СЕС використовується для безпосереднього живлення штаб-квартири портового оператора Forth Ports, повідомляє Solar Power Portal.

Зазначається, що станцію побудували та встановили протягом літніх місяців. Вона вже пройшла випробування на довговічність, адже виробляла електроенергію під час жовтневого шторму Бабет.

Проєкт покликаний продемонструвати потенціал нової технології в Шотландії для її масштабування. Це допоможе посилити сонячну генерацію Великої Британії.

В матеріалі пояснили, що плавучі сонячні електростанції працюють так само як і наземні. Однак їхні інвертори та масиви закріплені на плавучій платформі. Суматорні блоки збирають електроенергію постійного струму після генерації, а потім перетворюють її в змінний.

На думку експертів технологія має значний потенціал у всьому світі. Так класифікаційне товариство DNV оцінює потенційний ринок плаваючої сонячної потужності на 4000 ГВт.

"Оскільки вода покриває дві третини планети, плавуча сонячна технологія пропонує багатообіцяючий спосіб використання великої кількості сонячної енергії, зберігаючи при цьому цінний простір землі. Ми раді розгорнути перший плавучий сонячний демонстратор у Forth Ports і вже працюємо над більшими установками", – сказав генеральний директор Nova Innovation Саймон Форрест.

Директор з енергетики Forth Ports Девід Вебстер додав, що ця СЕС допоможе компанії досягти нульових викидів вуглецю до 2042 року.

Нагадаємо, команда європейських вчених виявила, що встановлення плавучих сонячних електростанцій у місцевих водосховищах зможе повністю забезпечити енергією 6 256 міст у 124 країнах світу. А також зберегти від випаровування 106 км3 води на рік.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Великій Британії запустили першу чергу найбільшої у світі вітрової електростанції Dogger Bank на 1,2 ГВт. Після завершення будівництва трьох черг у 2026 році потужність ВЕС сягатиме 3,6 ГВт.

Читайте також
Німецька Goldbeck Solar побудує 500 МВт сонячної енергетики в Україні
Німецька Goldbeck Solar побудує 500 МВт сонячної енергетики в Україні

Проєкт спрямований на підвищення стійкості українського енергетичного сектору

Валенсія планує перетворити кладовища на найбільшу в країні міську сонячну електростанцію
Валенсія планує перетворити кладовища на найбільшу в країні міську сонячну електростанцію

Проєкт отримав назву RIP – Requiem in Power, що розшифровується як “Реквієм в енергетиці”

Сонячні електростанції рятують українців від відключень електроенергії вдень
Сонячні електростанції рятують українців від відключень електроенергії вдень

“Зелена” енергетика підставляє своє плече для допомоги енергосистемі

США різко збільшили мито на китайські сонячні панелі 
США різко збільшили мито на китайські сонячні панелі 

Китай негайно пообіцяв вжити заходів у відповідь