У трьох районах Києва різко погіршилося повітря: названо причину

У трьох районах Києва різко погіршилося повітря: названо причину shutterstock
Олена Яценьо

Кличко закликав киян не виходити з дому без нагальної потреби через погане повітря в місті

Зранку у вівторок, 10 травня, у Києві погіршилася якість повітря у трьох районах столиці — Святошинському, Оболонському та Подільському.

Запах гару й задимленість у місті пов'язана з пожежами в лісах і на торф’яниках Київщини, пояснив мер столиці Віталій Кличко на своєму телеграм-каналі.

"Це [погіршення якості повітря] пов’язане з тим, що триває ліквідація пожеж в екосистемах Київської області. Зокрема, тліють торф'яники в Бучанському районі. Також локалізували осередки лісових пожеж біля кількох сіл району. Там зараз тліє трав’яний настил", — розповів міський голова Києва.

За словами Кличка, гасіння пожеж ускладнене тим, що до робіт на території, яка була під російською окупацією, залучають піротехніків.

Очільник столиці закликав киян, які побачили задимленість і/або відчули запах гару у своєму районі, щільно зачинити вікна в помешканнях і без потреби не перебувати на вулиці.

Раніше ЕкоПолітика писала, що в Києві після масової евакуації людей на автомобілях екологи спостерігали "надзвичайно чисте повітря", адже, за розрахунками, транспорт забезпечує близько 70-85% усіх викидів у повітря міста.

Читайте також
Внаслідок обстрілу до озер Києва потрапили нафтопродукти
Внаслідок обстрілу до озер Києва потрапили нафтопродукти

Співробітники ДСНС встановили бонові загородження, щоб ізолювати паливну пляму

Вогонь охопив тисячі гектарів окупованого заповідника "Асканія-Нова"
Вогонь охопив тисячі гектарів окупованого заповідника "Асканія-Нова"

Пожежі винищили ділянки цілинного степу із рідкісними рослинами

Парки та сквери Києва: проєкти у яких районах найдорожчі для бюджету
Парки та сквери Києва: проєкти у яких районах найдорожчі для бюджету

Найдорожчими проєктами останніх років стали створення Вільнюського скверу та реконструкція парку "Наталка"

У Чорнобильській зоні палають ліси, проте якість повітря на Київщині поки що в нормі
У Чорнобильській зоні палають ліси, проте якість повітря на Київщині поки що в нормі

Загоряння пов’язують із наслідками військових дій, які підсилила суха й спекотна погода