За даними BloombergNEF, у США та Китаї розпочинається десятиліття розвитку систем зберігання енергії.
У США до 2030 року на кожні 25 ГВт сонячної енергії очікується 50 ГВт мережевих акумуляторних накопичувачів, а у Китаї – на кожні 200 ГВт СЕС до 80 ГВт, повідомляє експертка з питань відновлюваної енергетики в McCauley Lyman LLC Марія Бріс у LinkedIn.
Вона зазначила, це змінить поточну тенденцію випередження нових ВДЕ-потужностей над новими накопичувачами. Це також зменшить розрив між денними та нічними цінами на електроенергію.
Бріс зазначила, що цілі Китаю щодо зберігання енергії повʼязані з більшим розгортанням сонячної енергетики. Очікується, що у 2024 році на Китай припадатиме половина всього світового розгортання сонячної енергетики.
Експертка додала, що у США завдяки закону про зниження інфляції IRA зберігання енергії стало новим класом активів для інвестицій у податковий капітал. Так компанія Foss & Company запустила інвестиційний підрозділ для залучення $3 млрд податкового капіталу в проєкти зберігання енергії до 2028 року.
“Примітно, що тривалість зберігання збільшується! У другому кварталі 1,5 ГВт нових потужностей акумуляторних накопичувачів відповідали понад 5 ГВт-год потужності зберігання енергії – це майже на 25% більше ГВт-год, ніж минулого року”, – наголосила Бріс.
Аналіз ринку NYISO, проведений компанією Form Energy, показав, що довготривале та багатоденне зберігання енергії (можуть знизити витрати та створити мережу з нульовим рівнем викидів вуглецю.
Нагадаємо, в ЄС планують побудувати 30 гігафабрик для збереження енергії, що сприятиме енергетичній незалежності та досягненню цілей кліматичної нейтральності.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президент США Джо Байден заявив, що країна збільшить використання сонячної енергії, вітру та батарей на 25% до 2028 року.