В Україні зранку у середу, 17 січня, у Києві, Кривому Розі, Житомирі, Хмельницькому, Чернівцях та Кураховому (Донеччина) якість повітря погіршилася до шкідливого рівня.
Вміст пилу PM2.5 у Кривому Розі сягнув 174 AQI на вулиці Івана Авраменка, 5, показує онлайн-мапа якості повітря SaveEcoBot.
Також найгіршу якість повітря станції онлайн-моніторингу зафіксували у:
- Чернівцях (проспект Незалежності, 89) – AQI PM2.5 163;
- Хмельницькому (вулиця Торф'яна вулиця, 13) – 162;
- Києві (вулиця Миколи Шепелєва, 10) – 155;
- Житомирі (1-й Фруктовий провулок, 7 та вулиця Свободи, 90) – 154 на обох пунктах;
- Курахове (село Берестки) – 152.
Як відомо, тверді часточки PM2.5 мають діаметр 2,5 мікрометра або менші, і їх можна побачити лише під електронним мікроскопом. Вони утворюються під час спалювання деревини та викопного палива, внаслідок роботи електростанцій та експлуатації транспортних засобів, а також під час деяких промислових процесів.
Дослідження низки науковців показало, що тверді часточки та інші забруднюючі речовини у повітрі підвищують:
- ризик розвитку хронічних і гострих захворювань органів дихання (внесок – 48%), крові і кровотворних органів (внесок – 25%);
- смертності у людей, що проживають поблизу автодоріг (внесок – 25%).
Завдяки малим розмірам PM2.5 здатні проникати у дихальну та кровоносну системи. Їхнє вдихання негативно впливає на здоровʼя як під час короткочасного впливу (годин або днів) так і тривалому (місяці або роки).
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у повітрі Києві протягом тижня з 8 по 13 січня виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду сірки у 2,7 рази.