У Рівному у 2023 році виявили пʼять осередків акустичного, або ж шумового, забруднення, яке негативно впливає на фізичне та психічне здоровʼя людей.
Фахівці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб проводили моніторинг такого забруднення у 18 громадах на 66 маршрутних точках та виявили перевищення лише у Рівному, йдеться у Telegram-каналі ОХКПХ.
У повідомленні пояснили, що шум – це поєднання небажаних звуків різної частоти та інтенсивності. А в умовах війни негативний вплив шуму на здоровʼя стає більш вираженим. Так шум може спричинити нервові та серцево-судинні захворювання, погіршення слуху, розлади сну, зниження пам’яті тощо. А також шум посилює психологічну напругу та роздратованість, та послаблює імунітет.
“Такі негативні наслідки виникають внаслідок постійного впливу шуму, навіть якщо його рівень не перевищує допустимий”, – наголосили у повідомленні.
В ОХКПХ виявили перевищення допустимих еквівалентних рівнів шуму у Рівному за адресами:
- вул. Ст. Бандери – Кн. Ольги (Бруклін) – на 4 дБА;
- вул. Ст. Бандери – 24 Серпня – на 3 дБА;
- вул., Назара Небожинського, 54 (навпроти Епіцентру зі сторони вул. Кулика і Гудачека) – на 4 дБА;
- вул. Захисників Маріуполя, 89 – на 1 дбА;
- вул. Карнаухова, 47/49 – на 3 дБА.
Зазначається, що адаптація організму до шуму практично неможлива, тому важливе його регулювання та обмеження. Це вимагає комплексу організаційних, технічних і медичних заходів, зокрема:
На підприємствах:
- зниження рівня шуму на виробництві:
- зміни технологій і конструкцій механізмів;
- використання звукоізольованих та звукопоглинальних матеріалів;
- використання індивідуальних засобів захисту органів слуху.
У побуті:
- грамотна перестановка предметів інтер'єру;
- використання килимів та штор;
- встановлення вікон з потрійним склом;
- дотримання правил проживання.
Нагадаємо, одним з видів фізичного, або хвильового, забруднення є шумове. Воно має накопичувальний ефект, адже акустичне подразнення накопичується в організмі та з часом все сильніше пригнічує нервову систему.
Раніше ЕкоПолітика аналізувала вплив воєнного шуму на дику природу.