У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9456 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану”, який покликаний розблокувати експорт біогазу до ЄС.
Документ також сприятиме нарощуванню потужностей з виробництва біометану, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження у Facebook.
Зазначається, що законопроєкт сприятиме:
- збільшенню енергобезпеки держави;
- розвитку біометанової галузі в Україні;
- розвитку енергетичного та аграрного секторів;
- створенню нових робочих місць;
- побудові довготривалих партнерських відносин з Євросоюзом щодо сталості та зеленої трансформації.
У пресслужбі підкреслили, що, за оцінками експертів, до 2030 року річне виробництво біометану в Україні може сягнути 1 млрд м3, за умов належного державного стимулювання. Тому українські виробники потребуватимуть значного розширення ринків збуту, зокрема в країни Європи.
Як повідомляє "Українська енергетика", ініціатори законопроєкту пропонують, щоб митне оформлення біометану здійснювалося на підставі відомостей про обсяги біогазу або інших видів газу з альтернативних джерел. Такий газ при переміщенні газотранспортною системою за своїми фізико-хімічними характеристиками може бути заміщений відповідним обсягом природного газу або їхньою сумішшю по кожному пункту приймання-передачі газу окремо.
“Держенергоефективності підтримує такі законодавчі зміни в напрямку розвитку цієї сфери в Україні та законодавчого врегулювання питань продажу українського біометану на європейський ринок”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, ТОВ "Оператор ГТС України" отримало заявки від понад 10 компаній, які розглядають можливість будівництва 31 біометанового заводу продуктивністю 225 млн м3 на рік.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні ухвалили держстандарт щодо закачування біометану в газові мережі. На основі цього документу видаватимуться технічні умови для приєднання біометанових заводів до газорозподільних мереж.