У Польщі встановили СЕС на багатоповерхівку, щоб знизити тарифи daserste.de

У Польщі встановили СЕС на багатоповерхівку, щоб знизити тарифи

Катерина Бєлоусова

Щороку у Польщі помирає 40 000 людей від смогу

У Польщі в місті Щитно мешканці однієї з багатоповерхівок зробили свій дім енергетично самодостатнім завдяки сонячним панелям на балконах та даху.

Це дозволить уникнути 70 тонн викидів вуглецю на рік, а мешканцям будинку – заощадити на опаленні та гарячій воді, повідомляє Das Erste.

В матеріалі зазначили, що панельна багатоповерхівка була побудована у 70-х роках минулого століття. 

Голова дому Збігнєв Храпковський розповів, що через зростаючі тарифи у 2014 році вони встановили тепловий насос в підвалі та фотоелектричну систему на даху. Це дозволило заощаджувати до 80% витрат на електроенергію. А балкони з сонячними панелями встановили у вересні 2022 року.

daserste.de daserste.de

Храпковський підкреслив, що мешканці сусідніх будинків та кварталів, яким він пропонував долучитися до ініціативи, не сприймали модернізацію серйозно. Однак зараз про це шкодують.

Мешканка будинку розповіла, що стандартна температура в квартирах близько 22 градусів. Окрім того, нові балкони дозволяють нагрівати квартиру в будь-який сезон року. Також вона підкреслила, що в місті погана якість повітря через використання викопного палива для опалення інших будинків.

В матеріалі наголосили, що така модернізація допомогає у боротьбі зі зміною клімату та охороною довкілля.

"Якби ми застосували це до інших подібних багатоквартирних будинків, це 25 000 по всій Польщі. Тільки уявіть, скільки грошей можна заощадити, скільки чистої енергії, наскільки чистішим стало би повітря. 40 000 людей щороку помирають від смогу. Вони були б ще живі!" , – сказав Храпковський.

Нагадаємо, міністр державного майна Польщі Яцек Сасін заявив, що країна змушена відтермінувати закриття вугільних шахт, однак їхня кінцева дата функціонування – 2049 рік – залишиться без змін. Закриття почнеться після запуску першої АЕС.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Польщі в місті Кальварія-Зебжидовська встановили нову "гармату", яка використовує звукові хвилі для просування токсичних частинок вище в атмосферу. Вона допоможе боротися з високим рівнем смогу в країні.

Читайте також
У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей
У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей

У 2023 році завод виробив сонячних панелей на 650 МВт, що склало близько 5% встановленої потужності у Німеччині